آمریکا ۱۴ شخص و ۱۷ نهاد را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد

دولت آمریکا در حالی که روز گذشته پیام تبریک نوروزی را برای مردم ایران ارسال کرد اما نتوانست کینه و عداوت خود را نسبت به این مردم پنهان کند که نتیجه آن، تحریم ۱۴ فرد و ۱۷ نهاد ایرانی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، افراد تحریمی منصور عسگری، محمدمهدی دائمی عطاران، روح‌الله قادری برمی، سعید برجی، رضا ابرهیمی، غلامرضا اطاعتی، محمدحسن حقیقیان، جلال امامی قره حاجیلو، سید اصغر هاشمی‌تبار،مهدی معصومیان، محمدرضا مهدی‌پور، اکبر مطلبی‌زاده، محمدجواد صفری و محسن شفایی هستند.

همچنین نهادهای وابسته به ایران که در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند شامل گروه ابوریحان، گروه بوعلی، گروه حیدرکرار، کیمیا پخش شرق، شرکت پیشروان داروی پردیس، پویا الکترو سامان نیرو، مرکز تحقیقاتی صدرا، گروه شهید آوینی، گروه شهید بابایی، گروه شهید چمران، گروه شهید فخار مقدم، گروه شهید کریمی، گروه شهید کاظمی، گروه شهید موحد دانش، مرکز تحقیقات فناوری و علوم شهید شکری، گروه شهید زین‌الدین و گروه تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی می‌شوند.

به گفته مقام‌های آمریکایی این افراد و نهادها با سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی ایران که نقش محوری در پیشبرد برنامه تولید سلاح‌های اتمی داشته، همکاری کرده‌اند.

با وجود آنکه آمریکا بارها به مستثنی شدن تحریم دارویی و غذایی تاکید کرده است اما در فهرست جدید چند شرکت دارویی نیز تحریم شده‌اند. آمریکا می‌گوید که ایران از پوشش شرکت‌های دارویی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین تاکید کرد که هر سازمان و فردی که در زمینه برنامه تسلیحاتی ایران با این کشور همکاری کند، مشمول تحریم‌های آتی آمریکا خواهد شد.

در همین حال، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که کشورش تمام فشار و توان خود را از جمله در بخش اقتصادی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های کشتار جمعی به کار خواهد گرفت.

Share