روایتی از تعداد مصدومان چهارشنبه سوری در گیلان

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان با بیان اینکه تاکنون ۶۵ نفر در چهارشنبه آخر سال مجروح شدند گفت: از این تعداد ۵۲ نفر به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا از۸ صبح ۲۸ اسفند ۹۷ تا ساعت ۲۴ شب، مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی پاسخگوی بالغ بر ۷۷۳  تماس شهروندان بوده است که از این تعداد ۳۳ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان پوشش داده شد.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: بالغ بر ۳۰۰ تن از آتش نشان و افسر ارشد در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی به همراه ۷۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین و همچنین کادر اداری در آماده باش کامل بوده اند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره ۲۸ مورد اطفای آتش سوزی ضایعات “لاستیک،کاه و کلش و…” افزود: یک مورد آتش سوزی مغازه چوب بری حوالی ساعت ۹ شب رخ داد که خوشبختانه آتش در همان لحظات اولیه بدون هیچ گونه آسیب جانی توسط آتش نشانان مهار شد.

مومنی در پایان ضمن اشاره به کاهش چشمگیر حوادث نسبت به مشابه سالهای گذشته و با آرزوی سلامتی برای تمامی شهروندان، افزود: خوشبختانه در شب چهارشنبه سوری ۹۷ هیچ گونه حادثه ای مبنی بر مصدومیت شهروندان به مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی رشت اعلام نشد.

گفتنی است: ۳ مورد خدمات ایمنی از دیگر عملیات های آتش نشانان بوده است.

بیش از ۶۰ مجروح در شب چهارشنبه آخر سال در گیلان

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان با بیان اینکه ۶۵ نفر در چهارشنبه آخر سال مجروح شدند گفت: از این تعداد ۵۲ نفر به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند.
پیمان اسدی با اشاره به اینکه از ۶۵ مصدوم ۵۲ نفر مرد و ۱۲ نفر زن بوده اند افزود: بیشترین تعداد حوادث امشب در شهرهای رشت، لاهیجان و لنگرود رخ داده است.
وی همچنین میانگین سن مجروحان را ۶ تا ۱۸ سال اعلام کرد.
رییس مرکز فوریت های پزشکی گیلان با بیان اینکه این مجروحان از ناحیه دست – چشم و سر و صورت آسیب دیده اند تصریح کرد : تا این لحظه بیشترین آسیب در چهارشنبه آخر سال مربوط به خانم جوان ۲۵ ساله چابکسری است که احتمال از دست دادن بینایی یک چشم را دارد.

Share