دستگاه قضا گردن دانه‌درشت‌ها را بشکند | انقلاب به سردار سلیمانی‌ها نیاز دارد

حافظ نیا با اعطای بالاترین نشان نظامی بعد از انقلاب برای اولین بار به سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: دریافت نشان ذوالفقار از ولی امر مسلمین جهان افتخاری بزرگ برای سرلشکر سلیمانی است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماز جمعه این هفته شهرستان مرزی بندر آستارا به امامت امام جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ در مصلی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه آستارا در ابتدای خطبه اول با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت جواد (ع) حدیثی از این حضرت را در باب تقوا عنوان کرد و گفت: ایشان می فرمایند ابرار و انسانهای نیک اعمال مختص به خود دارند، اولین آن اقامه واجبات دینی است و ابرار تمام واجبات الهی را همواره به نحو احسن انجام می دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حافظ نیا دومین عمل خاص ابرار و انسانهای نیک را اجتناب از حرائم و احتیاط بر اعمال دانست و تصریح کرد: انسان نیک همواره محتاط بوده و بر تمام اعمال خود شرط احتیاط را انجام می‌دهد، ابرار همواره از حرام ها دوری می کنند.

وی تقلید از مجتهدین را از دیگر اعمال نیک ابرار عنوان کرد و گفت: انسان نیک برای انجام واجبات به مجتهد اعتماد کرده و اعمال خود را بدون شک و تردید انجام می‌دهد.

امام جمعه آستارا در ابتدای خطبه دوم از ملت حلالیت طلبیده و گفت: بخشش بدی‌ها را از بزرگان طلب دارم و همه را هم می بخشم به جز کسانی که افترا و تهمت زدند، کسانی که عامدانه و دانسته تهمتی زدند را نمی‌بخشم و در محکمه الهی باید پاسخگو باشند.

حافظ نیا با اشاره به دهم رجب سالروز رحلت یادگار امام (ره) حاج احمد آقا گفت: ایشان امین و رازدار امام بود و انشالله خداوند متعال ایشان را با رسول الله (ص) و امیرالمومنین (ع) محشور بگرداند.

وی با تبریک ولادت میلاد با سعادت امام جواد (ع) در روز یکشنبه گفت: انشاالله به همین مناسبت مراسم جشن شهرستانی در مساجد آستارا را برگزار خواهیم کرد.

حافظ‌نیا میلاد با سعادت امیرالمومنین (ع) و روز پدر در چهارشنبه را گرامی دانست و گفت: طبق روایت دو چیز کمر انسان را می‌شکند، یکی فوت پدر و دیگری فوت برادر و باید قدر پدران زحمتکشمان را در تمام عمر دانسته و دستانشان را ببوسیم.

خطیب جمعه آستارا آغاز سال ۹۸ و عید نوروز را تبریک گفت و افزود: بیاییم نوروز امسال را ساده و بی‌تکلف برگزار کنیم و از فعالان فضای مجازی می خواهم که نوروز ساده را هشتگ کنند.

وی با اعطای بالاترین نشان نظامی بعد از انقلاب برای اولین بار به سرلشکر قاسم سلیمانی گفت: دریافت نشان ذوالفقار از ولی امر مسلمین جهان افتخاری بزرگ برای سرلشکر سلیمانی است و این نشان پیام های بسیاری داشت، این نشان نشانه حمایت از مردم عراق، حشد الشعبی، مردم لبنان، حزب الله، حزب مقاومت و مدافعان حرم بود و برای دنیا هم پیام های زیادی داشت.

حافظ نیا افزود: آقا فرمودند مملکت و انقلاب به امثال سردار سلیمانی‌ها نیاز دارد و انشاالله زیر سایه خداوند متعال سلامت باشند.

وی تکریم و تجلیل از شبانان و گله داران را در نماز جمعه این هفته را یک عمل نیک دانست و گفت: این عزیزان شغل انبیا را پیش گرفته اند و کمک اینها به اقتصاد مملکت بسیار با ارزش است، توجه به امور دام داران و گله داران و رعایت عدالت و توزیع عادلانه علوفه باید مورد نگاه مسئولین امر باشد و باید مسئولین واسطه‌ها و دلال‌های بین دامداران و مدیران را حذف کنند.

خطیب جمعه آستارا ایجاد مرکز جمع آوری شیر را جزو اولویت‌های این عرصه دانست و گفت: گاها برخی سوء مدیریت‌ها جلوی این امر را می‌گیرد و این از اهم خواسته این عزیزان است.

حافظ نیا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در حکم حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: ایشان فرمود در برخورد با مفاسد ملاحظه کسی را نکنید، قوه قضاییه باید با قدرت و قوت با دانه درشت‌ها و گردن کلفت‌ها برخورد کرده و گردن آنها را بشکند.

وی سلامت سازمانی در قوه قضاییه را بسیار مهم دانست و گفت: نقد پذیری، قانون پذیری و سپردن امور به دست انقلابیون باید با قدرت پیگیری شود و قضات انقلابی امور را در دست بگیرند.

به گزارش دیارمیرزا شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Share