ثبت چهلمین وقف گیلان در روستای مژده شهرستان رشت

حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت اظهار کرد: چهلمین وقف گیلان در سال جاری در روستای مژده شهرستان رشت به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره اوقاف رشت اعلام کرد: چهلمین وقف گیلان در سال جاری در شهرستان رشت به ثبت رسید.

حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت اظهار کرد: چهلمین وقف گیلان در سال جاری در روستای مژده شهرستان رشت به ثبت رسید.

وی اعلام کرد: رضا معتمدی مژدهی، واقف اهل رشت یک هزار و ۵۰۳ متر از زمین خود را وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت افزود: ارزش ریالی این ملک موقوفه ۷۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: نیت وقف این خیر رشتی، تامین هزینه های عمران و آبادی آستان مبارک آقا سید محمد روستای مژده است.

کریمی اعلام کرد: این پنجمین وقف شهرستان رشت در سال جاری است.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت ۴۰۰ موقوفه و چهار هزار و ۵۰۰ رقبه دارد، گفت: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین(علیه السلام) و کمک به فقراست.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، کمک خیران و واقفان را از راهکارهای توسعه و عمران و آبادنی بقاع متبرکه برشمرد و گفت: بقاع متبرکه و مساجد مهمترین پایگاه مردمی در کشور ما هستند و مردم خیر گیلان و رشت هیچگاه از کمک به این اماکن مقدس دریغ نکرده‌اند.

وی عمران و توسعه فیزیکی بقاع متبرکه را زمینه ساز حضور بیشتر مردم در اماکن مقدسه و امام زادگان دانست و گفت: برای خدمات دهی فرهنگی و معنوی به مردم باید اماکن متبرکه آراستگی در خور شان داشته باشند.

کریمی با اشاره به در دست نوسازی و بهسازی بودن ۳۰ درصد بقاع متبرکه شهرستان رشت گفت: حجم بسیاری از هزینه عملیات های عمرانی در بقاع متبرکه رشت توسط مردم و خیران محلی تامین می شود.

Share