افزایش وام مسکن کمکی به خانه‌دار شدن نمی‌کند|دهک‌های درآمد مناسب ۳ ساله می‌توانند مسکن بخرند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گزارش تحلیلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف و متوسط جامعه در پنج استان انجام شده است، گفت: افزایش سقف وام مسکن کمکی به خانه‌دار شدن مردم نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت روز مهندس در سالن همایش‌های وزارت کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار که پرسید آیا وظیفه قانونی وزارت راه و شهرسازی ایجاد تعادل بازار مسکن هست یا خیر، گفت: یکی از وظایف وزارت راه و شهرسازی  ایجاد تعادل عرضه و تقاضا و مسکن، به ویژه برای اقشار کم درآمد و متوسط جامعه است. بنابراین آنچه برای ما مهم است، این است که بتوانیم به جریان تولید مسکن پایدار کمک کنیم.

اسلامی افزود: این اقدام باعث خواهد شد تا بخش نیازمند جامعه بتواند در یک بازه زمانی مشخص خانه‌دار شود، پس باید جریان‌سازی به تولید مسکن  توسط  افراد متخصص اقدام و کاهش دوره ساخت‌وساز باشد.

وی با بیان اینکه زمین و تسهیلات باید در چارچوب مشخص به سازندگان انجام شود و در پاسخ به این سؤال که زمان انتظار برای خانه‌دار شدن در ایران چند سال است، گفت: تحلیل وزارت راه و شهرسازی در مورد مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن برای دهک‌های پایین و متوسط جامعه در پنج استان بررسی و مشخص شده است که دهک‌های با درآمد مناسب کمتر از سه سال می‌توانند اقدام به خرید مسکن کنند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که پرسید ظاهراً به تازگی برخلاف صحبت‌های قبلی که گفته بودید سقف وام مسکن افزایش نمی‌یابد، اما به تازگی اعلام کرده‌اید که برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن داریم، اظهار داشت: اظهار داشت، به هیچ وجه این طور نیست، چرا که معقتدیم افزایش وام مسکن کمکی به مردم و متقاضیان مردم نخواهد کرد.

Share