سهام عدالت دهک‌های اول تا سوم جامعه پرداخت می‌شود

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: تا پایان بهمن‌ماه جاری تمام کسانی که شماره شبای حساب خود را ثبت کرده و جزو دهک‎های اول تا سوم جامعه هستند سود سهام عدالت خود را دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس،  محمد بهروزی امروز اظهار داشت: در مقطعی که برای ثبت‌نام سهام عدالت پیشنهاد شد ۵۶۸ هزار نفر در استان ثبت‌نام و شماره‌حساب معتبر را ثبت نمودند.

وی افزود: در استان ۱۳۰ هزار نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده که تخفیف کامل و یا ۵۰ درصد برای آن‌ها اعمال شده و سود خود را دریافت کرده‌اند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی به دلیل دریافت و یا عدم دریافت سود سهام عدالت اشاره کرد و گفت: شرکت‌های سرمایه‌پذیر باید سود قابل‌تقسیم بین سهامداران را به سازمان خصوصی‌سازی بدهند که تا هشت ماه فرصت واریز این سود را دارند.

بهروزی ادامه داد: این شرکت‌ها تا این مقطع یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار سازمان خصوصی قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه با اولویت دهک‌های پایین جامعه از آبان‌ماه سود سهام عدالت به صورت آرام به سهامداران پرداخت شده است، یادآور شد: تا پایان بهمن‌ماه جاری تمام کسانی که شماره شبای حساب خود را ثبت کرده و جزو دهک‎های اول تا سوم جامعه هستند سود سهام عدالت خود را دریافت می‌کنند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر در استان تاکنون شماره شبای حساب خود را ثبت نکرده‌اند، اضافه کرد: در حال حاضر امکان ثبت این شماره وجود دارد و از تمامی افراد خواسته می‌شود در اولین فرصت اقدام به ثبت شماره شبای حساب خود را انجام دهند تا در واریز سود سهام عدالت با مشکل مواجه نشوند.

بهروزی ادامه داد: تمام مشمولین باید تا پایان اردیبهشت‌ماه بر اساس قانون سهام عدالت سود خود را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه سود سهام عدالت طی دو مرحله واریز شده است، یادآور شد: سود سهام در سال ۹۵ و ۹۶ به صورت یکجا به حساب مشمولین سهام عدالت واریز شده است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در استان حدود چهار هزار و ۷۰۰ نفر تتمه سود ارز خود را پرداخت نموده‌اند، اضافه کرد: افرادی که مشمولین سهام عدالت در استان بوده و تا روز گذشته فوت کرده‌اند بیش از ۳۶ هزار نفر هستند که وارثین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با داشتن مدارک و شرایط لازم این سود را تأیید و تقسیم نمایند.

Share