حاشیه نشینی از آسیب های رشت است | مشکلات شهرستان رشت اولویت بندی شود

نماینده ولی فقیه در گیلان وجود رودخانه های آلوده زرجوب و گوهررود را از جمله آسیب های شهر رشت برشمرد و گفت: بوی تعفن رودخانه گوهرود در منطقه سیاه اسطلخ به ویژه در تابستان اسفناک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه(س) با تاکید بر فعالیت مسئولان بدور از فضای التهاب آمیز اظهار کرد: وجود فضای آرام و صمیمی بین مسئولان موجب خوشحالی بنده می شود.
وی به تاثیرگذاری روابط عمومی سالم مدیران بیش از کارکردهای اقتصادی و اجتماعی بین مردم اشاره کرد و افزود: داشتن سعه صدر کلید و رمز موفقیت مدیران محسوب می شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اندیشه های سیاسی در خدمتگزاری به مردم باید کنار گذاشته شود، تصریح کرد: افراد دارای سلایق سیاسی مختلفی هستند اما این موضوع نباید در خدمت به جامعه خللی ایجاد کند.
آیت الله فلاحتی، حاشیه نشینی را از آسیب های شهر رشت دانست و بیان کرد: مدیران دستگاه های مربوطه باید نسبت به برطرف کردن معضل مذکور تلاش کنند زیرا وجود حاشیه نشینی در رشت قابل قبول نیست.
وی، وجود رودخانه های آلوده زرجوب و گوهررود را از جمله آسیب های شهر رشت برشمرد و گفت: بوی تعفن رودخانه گوهرود در منطقه سیاه اسطلخ به ویژه در تابستان اسفناک است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه پسماند سراوان از مشکلات شهرستان رشت است، خاطرنشان کرد: شیرابه پسماند دپو شده در منطقه سراوان موجب آسیب به محیط زیست می شود.
آیت الله فلاحتی به نبود فضای مناسب دفن زباله با توجه به وجود جنگل، دریا و جلگه در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: می طلبد مدیران دستگاه های متولی مشکلات شهرستان رشت را اولویت بندی کنند.

وی با بیان اینکه حقوق زیرمجموعه های دستگاه ها و سازمان ها باید به موقع پرداخت شود، اظهار کرد: نگذارید دست های ناپاک وارد دستگاه ها به ویژه عرصه های مدیریتی شود.

افتتاح ۳۳۶ پروژه همزمان با دهه فجر در شهرستان رشت

فرماندار رشت نیز در جلسه مذکور با تبریک چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر سال جاری تعداد ۳۳۶ پروژه با اعتبار ۵۰۸ میلیارد تومان در شهرستان رشت افتتاح می شود.
میرشمس مومنی زاده، ۲۶۴ میلیارد تومان از اعتبارات پروژه های افتتاحی را از محل منابع دولتی استانی و ملی عنوان کرد و افزود: ۲۴۴ میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شده است.
وی از ایجاد یک هزار و ۳۲ فرصت شغلی با افتتاح پروژه های مذکور در شهرستان رشت خبر داد و بیان کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی جاری تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، ورزشی و هنری در شهرستان رشت اجرا می شود.
فرماندار رشت با بیان اینکه کمیته پیگیری طرح های ملی این شهرستان تشکیل شده است، تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت رودخانه های گوهررود و زرجوب، قطار شهری، ساماندهی پسماند، کتابخانه مرکزی و … از جمله طرح های در حال پیگیری در کمیته مذکور است.

Share