گوینده سابق “پیک بامدادی” درباره کنار گذاشتنش از این برنامه می‌گوید

خبری از روز گذشته در فضای مجازی مخابره شد که “سیدحسین حسینی” دیگر مجری پیک بامدادی رادیو نیست. تمایلی به مصاحبه کردن نداشت اما به یک جمله بسنده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رادیو و تلویزیون بنابر تأکید مقام معظم رهبری بایستی همواره واقعیت‌های جامعه را به سمع و نظر مخاطبین برساند. کاری که امثال سیدحسین حسینی گوینده رادیو در برنامه «پیک بامدادی» انجام می‌دادند یا برخی از مجریان دیگر در تلویزیون بعضاً با مردم همراه می‌شوند به مثابه فرمایش معظم‌له است. همین چند وقت پیش که نسبت به ماجرای عروسی پرخرج و لوکس پسر سفیر دانمارک انتقاد کرده بود و این بار هم به خاطر گلایه از روند آرام خداحافظی بازنشستگان به کنایه جملاتی را استفاده کرد. این کار جزو اتفاقات لازم رسانه‌ای به شمار می‌رود و جلوگیری از این روند باعث می‌شود به مرور مخاطب از رسانه‌ملی فاصله بگیرد.

مخاطب نیاز به آگاهی براساس واقعیت‌های جامعه دارد و چه بهتر که بتواند حقیقت‌های موجود را از رسانه‌ملی پیگیری کند نه اینکه دیگر شبکه‌های ماهواره‌ای یا فضای مجازی با چاشنی اهداف شوم و آلوده خود این محتوا را در اختیار مخاطب قرار دهند. سیدحسین حسینی به مدت ۱۰ سال اجرای برنامه «پیک بامدادی» را برعهده داشت. این گفتگو و انتقاد یازدهم آذرماه روی آنتن برنامه زنده رخ داد و سی‌‌ام این گوینده در اختیار امور اداری قرار گرفت تا محل کار جدید او در اداره کل برنامه‌های سیاسی سازمان صداوسیما مشخص شود. در رادیو تهران که او گفتگوی ویژه برنامه «پارک‌شهر» را برعهده داشت کماکان این برنامه را عهده‌دار خواهد بود و در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم خبر داد که در برنامه «جهان سیاست» هم اجرا می‌کند و برنامه زنده سیاسی فعلاً به او نمی‌دهند.

حسینی بیست و یک سال است در صداوسیما کار می‌کند و حرف‌های او به گواه مخاطبین که از شب گذشته در فضای مجازی مطالب متعددی درباره کنار گذاشتن او از برنامه «پیک بامدادی» و عدم اجرا در برنامه زنده رادیویی، هیچ‌گاه انتقادهایش به مثابه مقابله با سیاست‌های نظام و آب به آسیاب دشمن ریختن نبوده است.

سیدحسین حسینی با اصرار زیاد ما تنها به یک جمله بسنده کرد و آن این بود: روزگار امروز ما مرا به یاد روزهایی می‌اندازد که کنار پدرم گل‌آقا می‌خواندم و این یک بیت همیشه آویزه گوش‌هایم شده است چه امروز و چه هر روز دیگری که باشم غیر از سخن حق بر زبان نخواهم آورد. آن بیت را با خودم دوباره تکرار می‌کنم؛ “یک زبان دارم دو تا دندان لق/ می زنم تا می توانم حرف حق”.

صداوسیما می‌توانست با گوینده‌ای که یک کار مرسوم رسانه‌ای انجام داده و می‌توانست حداقل به توبیخ و یک هفته کنار گذاشتن از آنتن بسنده کند، در اختیار امور اداری قرار دادن و برنامه زنده گرفتن کار پسندیده‌ای نبوده است. امیدواریم که هرچه زودتر به این اتفاق مدیران مربوطه پاسخ لازم را بدهند.گفتنی است، برنامه صبحگاهی «پیک بامدادی» ضمیمه تحلیلی اخبار هشت صبح  رادیو ایران است و هر روز به جز روزهای تعطیل از ۸ و ۱۳ دقیقه تا ۸ و ۳۵ دقیقه به جز روزهای تعطیل از رادیو ایران (موج اف ام ردیف ۹۰ مگاهرتز) و همزمان از رادیو معارف (موج اف ام ردیف ۹۶ مگاهرتز) و همچنین رادیوهای استانی پخش می‌شود.

Share