هشدار سردار باقری به برخی کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: دشمنان منطقه‌ای ایران بدانند ایران حضور نظامی قدرتمندی دارد که در صورت لزوم ضمن دفاع از تمامیت ارضی خود، کشور‌های پیشنهاد دهنده به آمریکا را هم مسئول عواقب بعدی می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در سفر به شهرستان بوموسی، از تجهیزات و میزان آمادگی نیرو‌های نظامی مستقر در این جزیره بازدید کرد.

سرلشکر باقری در این بازدید امنیت مثال‌زدنی در تنگه هرمز و خلیج فارس را ثمره  فداکاری‌ها و توانمندی‌های نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: امنیت موجود در جزایر خلیج فارس با حضور نیرو‌های زبده و به‌کارگیری روزآمدترین تجهیزات نظامی محقق شده است.

وی با بیان اینکه برخی کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس از آمریکا برای توطئه‌افکنی در خلیج فارس دعوت می‌کنند، گفت: دشمنان منطقه‌ای ایران بدانند جمهوری اسلامی ایران دکنار دکترین صلح‌طلبی، حضور نظامی قدرتمند و قاطعی هم دارد که در صورت لزوم ضمن دفاع از تمامیت ارضی خود کشور‌های پیشنهاد دهنده را هم مسئول عواقب بعدی می‌داند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: برخی کشور‌ها به آمریکا دل نبندند، چون همین آمریکا پس از چند سال خشونت و هرج‌ومرج‌طلبی چاره‌ای جز خروج از کشور سوریه نیافت.

وی در ادامه با یادآوری خوی صلح‌طلبی ایرانیان در تاریخ، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره پرچمدار دوستی و صلح‌طلبی است حتی برگزاری رزمایش‌های نظامی هم با ارائه همین پیام انجام می‌شود.

سرلشکر باقری در پایان تصریح کرد: تأمین امنیت در منطقه تنها با همراهی همه کشور‌های منطقه شدنی است و حضور بیگانگان مخل این هدف بوده است.

Share