هشدار دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهروندان در خصوص استفاده از طب سنتی

در راستای رواج غیر قانونی خدماتی تحت عنوان طب سنتی و… از سوی افراد سود جو و منفعت طلب، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شهروندان گیلانی خواست تا هوشیار باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در راستای رواج غیر قانونی خدماتی تحت عنوان طب سنتی و… از سوی افراد سود جو و منفعت طلب، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با استناد به آیین نامه ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و نامه شماره ۲۲۶۹۰/ ۴۰۰/د، تاکید مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت، از شهروندان خواست، خدمات درمانی مورد نیاز خود را فقط از افراد یا موسسات دارای مجوز های لازم و قانونی وزارت بهداشت، دریافت نمایند.

در متن این پیام آمده است: در راستای رواج غیر قانونی خدماتی تحت عنوان طب سنتی و… از سوی افراد یا موسسات فاقد مجوز یا فاقد صلاحیت و همچنین برگزاری دوره های آموزشی با عناوین فریبنده و مغایر با اصل حفظ و صیانت سلامت جامعه، که مصداق عینی آن فعالیت عباس تبریزیان می باشد، مردم هوشیار باشند و خدمات درمانی را فقط از افراد و موسساتی که دارای مجوز قانونی از وزارت بهداشت می باشند، دریافت نمایند. در این خصوص اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با افراد یا موسساتی که بدون داشتن مجوزهای لازم، اقدام به ارایه خدمات درمانی می کنند، برخورد قانونی می نماید.

Share