تخلف در بودجه ساماندهی رودخانه‌های رشت|مشخص نیست دانشگاه علوم پزشکی بودجه را کجا خرج می‌کند

جعفرزاده با اشاره به ساماندهی دو روخانه شهر رشت اظهار کرد: در هزینه کرد اعتباراتی که به دو رودخانه زرجوب و گوهر رود تخصیص داده شده با اطمینان می‌گویم که تخلف شده است و این مسئله را سازمان بازرسی تایید می‌کند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان رشت گقت: در بودجه سال ۹۸ باید سازمان امور مالیاتی مکلف به اجرای کامل طرح جامع مالیاتی شود با اجرای این طرح حداقل جلوی ۵۰ درصد فرار مالیاتی گرفته می شود، همچنین انتظار می شود ضمانت اجرایی در خصوص دستگاه هایی که از ارائه بانک های اطلاعاتی به سازمان مالیاتی خودداری می کنند، برخوردهای قانونی پیش بینی شود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی نظام صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: ۸۷ درصد بودجه ملی است و ۱۳ درصد را به استان ها میدهند از مدیران می پرسم که تاکنون از منابع ملی چطور استفاده کردند؟

جعفرزاده تصریح کرد: وزرا اعتبارات خوبی در اختیار دارند و مدیران باید از این ظرفیت استفاده کنند،

وی افزود: انتظار دارم که در دو ماه آینده تمام پنجشنبه‌ها جلسه بگذاریم. به همه مدیران شهرستان میزان اعتباری که در اختیار وزرا است، ارائه شده و از همه خواستم که در این قالب برنامه ارائه دهند.

**مشخص نیست دانشگاه علوم پزشکی بودجه را کجا خرج می‌کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در ادامه گفت: بهداشت و درمان شهرستان از مسائل مهم است و باید کمی و کاستی های آن جبران شود اما به دانشگاه علوم پزشکی هیچ قولی نخواهیم داد زیرا هر کمک مالی که به این دانشگاه شده مشخص نشده که در کجا و چطور خرج شده است!

وی با بیان اینکه اگر قطار شهری در این بودجه امسال کاری برای آن نشود دیگر در بودجه سال آینده نمی‌شود برای آن کاری کرد، افزود: اگر شهرداری رشت الان کار نکند زورمان در بودجه ۹۸ نمی‌رسد.

**تخلف در بودجه ساماندهی رودخانه‌های رشت

به گزارش دیارمیرزا جعفرزاده با اشاره به ساماندهی دو روخانه شهر رشت اظهار کرد: در هزینه کرد اعتباراتی که به دو رودخانه زرجوب و گوهر رود تخصیص داده شده با اطمینان می‌گویم که تخلف شده است و این مسئله را سازمان بازرسی تایید می‌کند.

وی با بیان اینکه معاون رئیس جمهور از ظرفیت‌های استان و شهرستان رشت است، افزود: نوبخت قول داده است ۲۰۰ میلیارد به دو رودخانه کمک خواهد کرد و منتظر برنامه از سوی شهرداری رشت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با تشکر از عملکرد استاندار و ابلاغ دستورالعمل ساماندهی آب بندان‌ها گفت: آب بندان‌ها به بخش خصوصی  واگذار می‌شود که این مسئله را باید ترغیب کرد.

وی با اشاره به اینکه در قانون ضریب بازگشت بودجه را داریم افزود: در سال ۹۲ ضریب بازگشت بودجه بیشتر از ۶۰ درصد نبوده اما الان در بودجه ۹۷ بیش از ۱۰۵ درصد بازگشت می‌خورد و این حاصل تلاش‌های انجام گرفته است.

جعفرزاده با بیان این مطلب که بودجه شهرستان رشت نباید کمتر از ۳۵ درصد باشد بودجه استان باشد، افزود: در حال حاضر ۲۹ درصد بودجه شهرستان رشت است در حالی که جمعیت در این شهرستان متغیر است.

وی با بیان اینکه ورزش جوانان ،آموزش و پرورش و جهادکشاورزی به خوب توانسته اند از منابع ملی استفاده کنند، افزود: سفر ریس جمهور به گیلان فرصت خوبی برای مسئولان و مدیران است تا مسائل و مشکلات را با روحانی در میان بگذارند.

Share