بودجه حوزه در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها اصلاً به حساب نمی‌آید|واردات کود و غذای حیوانات از جیب ملت!

افتخاری گفت: با بررسی ساده و اطلاع سطحی از بودجه دستگاه ها و سازمان های کشور می توان گفت بودجه حوزه های علمیه و مراکز دینی اصلا به حساب نمی آید، آن هم در شرایطی که هزینه های زیادی برای موارد پیش پا افتاده مانند واردات کود و غذای حیوانات خانگی از جیب ملت پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از حوزه نیوز، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه های صورت گرفته در رابطه با بودجه مراکز فرهنگی و حوزه های علمیه کشور، گفت: این هجمه ها از دوره اصلاحات آغاز و چندین سال است که بصورت هدفمند حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی را می کوبند و امسال هم شاهد افزایش هجمه ها هستیم.

روحانیت در طول تاریخ مظلوم بوده است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با سکوت و یا اظهارات نادرست برخی از مسئولین در این رابطه خاطرنشان کرد: متاسفانه در بحث بودجه امسال برخی از دولتی ها و در راس آنها مشاور فرهنگی رئیس جمهور با ارائه اطلاعات  و تعابیر غلط در رابطه با بودجه مراکز فرهنگی و حوزوی کشور فتح بابی نمودند و به این مسائل دامن زدند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول تاریخ، روحانیت همیشه مظلوم بوده و هر روزه این هجمه های ناجوانمردانه بیشتر می شود و ما و حوزه های علمیه باید برای هجمه ها و توطئه های بیشتر و سنگین تر خودمان را آماده کنیم.

حوزه و روحانیت مثل کوه پشت نظام ایستاده اند

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به توطئه ها و تهمت های دشمن تاکید کرد: دلیل این اتهامات و دشمنی ها این است که آنچه می تواند نظام را حفظ و تقویت کند روحانیت انقلابی است و حوزه های علمیه با وجود همه کم و کاستی هایی که احیاناً دارد و انتقاداتی که ممکن است نسبت به عملکرد آن وجود داشته باشد، مثل کوه پشت نظام و انقلاب است و دشمن هم به این دلیل آن را نشانه رفته است.

واردات کود و غذای حیوانات خانگی از جیب ملت!!

وی افزود: برخی از خارج و داخل تلاش می کنند تا مسائل را طوری برای مردم به ویژه طبقه ضعیف جامعه طوری انعکاس دهند که مقصر و سبب مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ، بودجه و هرینه های مصرفی حوزه های علمیه و مراکز دینی و فرهنگی قلمداد شود. در حالی که این حرف خنده دار است و با بررسی ساده و اطلاع سطحی از بودجه دستگاه ها و سازمان های کشور می توان گفت بودجه حوزه های علمیه و مراکز دینی اصلا به حساب نمی آید، آن هم در شرایطی که هزینه های زیادی برای موارد پیش پا افتاده مانند واردات کود و غذای حیوانات خانگی از جیب ملت پرداخت می شود. در حالی که حوزه های علمیه و مراکز دینی و فرهنگی عهده دار مسائل بنیادی همچون فرهنگ و اعتقادات جامعه هستند که از اصلی ترین مسائل ماست.

لزوم بررسی ماهیت هجمه کنندگان

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون شک این مسائل کار دشمن و از مصادیق نفوذ است و همه دلسوزان انقلاب و نظام از این موضوع ناراحتند. اما موضوع مهم این است که باید بررسی شود که صداهایی که از داخل به این مسائل دامن می زند از روی جهل است و یا غرض و مرضی پشت آنهاست.

Share