ایران در لیست باهوش‌ترین کشورهای جهان نیست+ لیست

کمپانی انگلیسی Vouchercloud فهرست ۲۵ کشور باهوش جهان را بر اساس یافته‌های خود تنظیم کرد که در این لیست نامی از ایران دیده نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، این کمپانی تعداد جوایز نوبل، میانگین آی‌کیو و دستاوردهای تحصیلی را محاسبه کرده و بر اساس آن فهرست ۲۵ کشور باهوش جهان را به دست آورده است.

در این فهرست که در زیر مشاهده می‌کنید آسیا و اروپا حرف اول را می‌زنند و ژاپن حرف اول را با رتبه ششم (۲۶ جایزه نوبل)در نوبل، رتبه ششم در آی‌کیو و رتبه پنجم در امتحانات مدارس می‌زند.{لینک}

سوئیس با رتبه ۶ نوبل، ۱۱ در آی‌کیو و ۱۱ در امتحانات مدارس دوم جدول است و به ترتیب چین، آمریکا، هلند، روسیه،بلژیک، انگلیس، کانادا و کره جنوبی نیز در رتبه‌های سوم تا دهم هستند.

اما در فهرست برترین‌های نوبل آمریکا با ۳۶۸ جایزه اول، انگلیس با ۱۳۲ نوبل در رتبه دوم و آلمان با ۱۰۷ جایزه نوبل در رتبه سوم است. در این لیست جمهوری چک و آرژانتین با ۵ جایزه نوبل در رتبه ۲۵ جدول قرار دارند. در این فهرست نیز خبری از ایران نیست.

اما در فهرست آی‌کیوی برتر نیز خبری از ایران در ۲۵ تای اول نیست.

گفتنی است نام ایران با کسب ۸۵ امتیاز در بخش آی‌کیو به ثبت رسیده است.{لینک}

در فهرست آی‌کیوهای برتر ملی، سنگاپور با ۱۰۷.۱ امتیاز در صدر است و چین با ۱۰۵.۸ امتیاز در رتبه دوم و هنگ‌کنگ با ۱۰۵.۷ در رتبه سوم قرار دارند. کره جنوبی، تایوان و ژاپن هر سه از آسیا در رتبه‌های ۴ تا ۶ و فنلاند از اروپا با ۱۰۰.۹ امتیاز هفتم جهان و اول اروپا است. در این فهرست آلمان ۲۱، سوئد ۲۲، فرانسه ۲۴ و مجارستان ۲۵ جدول آی‌کیو هستند.

Share