الزام کارخانجات مرتبط با وزارت کار به جذب نیروی بومی| بررسی مشکلات صنایع چوب اسالم و چوکا

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل کشور و حوزه انتخابیه با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل کشور و حوزه انتخابیه با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند.

علیرضا محجوب، رئیس فراکسیون کارگری مجلس درباره عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این دیدار، گفت: به لطف خدا سکون و قراری در این وزارتخانه حاصل شده و انشاالله با یک روند ملایم و متداومی کار را شروع کرده‌اند و امیدواریم با همین روند ادامه پیدا کند.

وی افزود: دقت در انتصابات، توجه به نیروهای جوان درون دستگاه ازمجموعه اقدامات اولیه ای است که صورت گرفته، آوردن مدیران با تجربه در راس معاونت‌ها یکی از اقدامات قابل تقدیر وزیر است.

حوزه‌های فنی‌حرفه ای، تعاون و اشتغال در بودجه سال ۹۸ باید تقویت شوند

محجوب عنوان کرد:مهم ترین چالش وزارتخانه،مطالبات مزدی است که در راه است و ممکن است گروه کارگری چالش‌‎هایی را با وزارتخانه در این خصوص داشته باشند ولی امیدواریم اینطور نباشد و یک سیر متعادل داشته باشیم.

وی درباره بودجه ۹۸  گفت: از خواسته های وزارتخانه حمایت می کنیم و بخشهایی مثل فنی حرفه ای،حوزه تعاون و اشتغال در بودجه باید تقویت بشود.

جوانگرایی در وزارت تعاون به نفع آینده کشور است

محمد دامادی، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با محمد شریعتمداری گفت: غالب وزرا اعتمادی به جوانان نداشتند ولی آقای شریعتمداری این اعتماد را دارند و بسیار از ایشان ممنونیم، وزیر صبح زود می‌آید و تا اخر شب در وزارتخانه کار می کند و مشخص است که با تمام توان پای کار است.

وی افزود: در ارکان مهم همچون معاونت پارلمانی،شستا و…ایشان به کسانی اعتماد کرده است که جوانان توانمندی هستند و می‌توانند از مدیران برند و  برجسته در آینده کشور باشند، جوان گرایی ایشان برای کشور مفید است.

وی افزود: باید کمک کنیم به وزیر و مجلس باید در بودجه ۹۸ به صورت ویژه به این وزارتخانه کمک کند.

مشکلات گروه ملی فولاد اهواز با فوریت از سوی وزیر کار پیگیری می‌شود

جواد کاظم نسب الباجی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از انتصاب محمدشریعتمداری  تحولی در این وزارتخانه انجام شد و بسیار از وجود ایشان خرسندیم، هر زمان خدمت ایشان آمده‌ایم با اخلاقی خوب استقبال کردند و نسبت به حل مسائل خوزستان ورود کردند.

وی افزود: کادر مجربی را جمع کرده اند و روز به روز شاهد بهتر شدن وضعیت این وزارتخانه هستیم.

کاظمی نسب مطرح کرد:امروز در رابطه با موسسات اقتصادی  زیر مجموعه وزارت کار درخوزستان ،کارگران بازداشتی ونیازهای شرکتها و موسسات مذکور با وزیر صحبت کردیم و ایشان فورا به مدیران مربوطه دستور دادند که پیگیری لازم را انجام دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: پیرو مباحثی که خدمت وزیر مطرح کردیم،ایشان با مدیرعامل بانک ملی نیز تماس گرفتند و در رابطه با  گروه ملی فولاد اهواز با وی صحبت کردند که انشاالله مشکلات این کارخانه و کارکنانش حل گردد.

همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی که یکی دیگر از حاضرین در این نشست بود، گفت: از وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بابت عنایت ویژه به موضوعات استان خوزستان و دستوراتشان جهت حل مسائل و مشکلات تشکر می کنیم.

تعاملات وزارت کار با مجلس در دوره مدیریت جدید افزایش پیدا کرده است

احمد بیگدلی، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی نیز پس از دیدار با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:این وزارتخانه،بسیار گسترده و بزرگ است و فعالیت در آن سخت است و انرژی زیاد،تدبیر و روابط زیاد با هیات دولت می خواهد.

وی افزود: با توجه به شناختی که از دکتر شریعتمداری داریم ایشان پتانسیل لازم را برای پیشبرد این وزارتخانه دارند و در این مورد افرادی که در کنارشان به کار می گیرند بسیار مهم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: باتوجه به در اختیار داشتن صندوقها،شرکتها و سازمانهای بزرگ؛حجم کار زیاد است و بایستی مدیران کاربلد و هماهنگ در کنار وزیرقرار داشته باشند تا برنامه ها پیش برود.

وی گفت:قبلا تعامل این وزارتخانه با مجلس ضعیف بود و این به دلیل ضعف زیر مجموعه این وزارتخانه بود،ولی در دوره وزیر جدید این تعاملات افزایش پیدا کرده و امیدواریم به نقطه مطلوب برسد. بسیار به آقای شریعتمداری و همکارانشان امیدوارم.

ظرف دو هفته مشکلات صنایع چوب اسالم و چوکا در وزارت کار بررسی می‌شود

محمود شکری نماینده مردم تالش،رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:در رابطه با سه موضوع شرکت صنایع چوب اسالم،صنایع چوب چوکا و وام روستایی با وزیر محترم صحبت کردم.

وی ادامه داد:آقای شریعتمداری به مدیران مربوطه دستور دادند که ظرف دو هفته مشکلات این دو کارخانه بررسی گردد و درباره وام روستایی اشاره کردند که بزودی تعیین تکلیف و ابلاغ می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت:بسیار به وزیر و همکارانشان امیدوارم محمد شریعتمداری از مسئولین دلسوز نظام است و همواره روش تقوا و انقلابی بودن را حفظ کرده است.

هجمه‌های زیاد به سازمان تامین اجتماعی مانع از عملکرد موفق این سازمان می‌شود

حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای شریعتمداری یکی از وزرایی است که تجارب فراوانی دارد و همواره در هر سمتی بوده است استقلال آن مجموعه را حفظ کرده است. وزیر با اقشار مختلف جامعه در تماس است و به خوبی می تواند به محرومین جامعه که تحت پوشش بهزیستی هستند رسیدگی کند و در بحث کار برنامه ریزیهای خوبی دارد.

وی ادامه داد: امیدوارم با توجه به توانمندیهایی که ذکر کردم و همچنین موقعیت ممتاز ایشان در هیات دولت و ارتباط خوبی که با دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)دارند بتوانند در پیشبرد اهداف این وزارتخانه موفق باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطر نشان کرد:یکی از مشکلات اساسی که تامین اجتماعی دارد،تهاجمات زیادی است که به این سازمان می شود و آن را آسیب پذیر می کند.این سازمان با توجه به مستمری بگیران و خدمات درمانی که ارائه می کند،نقش بسیار مهمی دارد و اگر لطمه ببیند مشکل بسیار معظمی برای کشور ایجاد می کند.

کارخانجات مرتبط با وزارت کار موظف به جذب نیرو از منطقه خودشان هستند

زهرا سعیدی مبارکه، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نیز پس از دیدار با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شهرستان مبارکه واحدهای صنعتی زیادی دارد و با توجه به جمعیت کارگری بالای آن،توانستیم منتقل کنیم که جمعیت ۱۶۰ هزارنفری مبارکه را با جمعیت شناورکارگری آن مدنظر قرار دهند و صرفا به جمعیت منطقه اکتفا نکنند.متاسفانه امکانات و رفاهیات در آن منطقه در شان بیمه شدگان و کارگران نیست.برای مثال ورزشگاه کارگری داریم که وضعیتش  ده سال است همچنان بر روی زمین مانده و کلینیک تامین اجتماعی مبارکه نیز نیاز به تجهیزات و توسعه دارد و اقداماتی در گذشته انجام شده است ولی توسعه فیزیکی و نیروی انسانی این مراکز را درخواست کردیم که وزیر محترم نیز دستورات لازم را دادند.

وی افزود: شرکتهایی در منطقه ما هستند که وابسته به مجموعه وزارتخانه اند و نیاز به اصلاح ساختارهایی دارند که تعطیل نشوند و بتوانند نیروی انسانی بیشتری جذب کنند. بحث بومی پذیری همواره مورد تاکید دکتر شریعتمداری بوده و ما نیز درخواست کردیم که این بحث با سرعت انجام شود و مقرر شد کارخانجاتی که از وزارت کار سهام دارند،موظف شوند از منطقه خودشان نیرو جذب کنند.

سعیدی درباره تعامل وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با مجلس گفت:وزیر ساعات آغازین صبح به وزارتخانه می آیند و تا پاسی از شب حضور دارند.برای مثال همین الان که ساعاتی از شب گذشته است،جلسه با تعدادی دیگر از نمایندگان و همچنین کمیسیون اجتماعی را در پیش دارند که این نشان دهنده اهمیت ایشان به تعامل با مجلس است و امکان دسترسی به وزیر و حوزه وزارتی فراهم است و امیدواریم در راستای این تعاملات اقدامهای عملیاتی نیز انجام شود.

Share