افتتاح راه‌آهن قزوین-رشت در هفته اول اسفند | بررسی موانع و مشکلات قطعه رشت – آستارا

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه راه‌آهن قزوین-رشت در هفته اول اسفند افتتاح می‌شود گفت: موانع و مشکلات قطعه رشت – آستارا در دست بررسی قراردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد اسلامی در حاشیه بازدید از راه‌آهن قزوین-رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه‌آهن قزوین –رشت جزو ۵ پروژه‌ای است که دولت در قبال اتصال ۵ مرکز استان به شبکه ریلی وعده داده بود.

وی افزود: طی سال‌های قبل شهرستان‌های همدان، کرمانشاه و ارومیه به‌عنوان مراکز سه استان به شبکه ریلی متصل شدند و شهرستان‌های رشت و تبریز به‌عنوان مراکز استان‌های گیلان و آذربایجان شرقی در آینده به شبکه ریلی متصل خواهد شد.

وزیر راه و  شهرسازی بابیان اینکه پروژه راه‌آهن قزوین- رشت با سرمایه ۲ هزار میلیارد تومان به نرخ ثابت اجراشده است، گفت: نکته حائز اهمیت اجرای خط دوم راه‌آهن کرج-قزوین است که در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت جابه‌جایی بار و مسافر را افزایش می‌دهد.

اسلامی نسبت به آغاز عملیات اجرایی قطعه رشت-آستارا ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: این پروژه قابلیت اتصال شبکه ریلی ایران به آسیای میانه و  اروپا را فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال بررسی موانع و مشکلات این مسیر ریلی هستیم تا در موعد مقرر افتتاح شود.

Share