از نزدیک شاهد زحمات و ایثارگریهای نجاتگران هلال احمر در هنگام بروز حادثه بودیم

پوررومحمد گفت: از نزدیک شاهد زحمات و تلاشها و ایثارگریهای این عزیزان در هنگام بروز حادثه بودیم که چگونه کمک به همنوع و نجات جان آنها را به جان خود ترجیح میدهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به مناسبت روز ۵ دی ماه و روز کاهش اثرات بلایای طبیعی و ایمنی در برابر زلزله دانشگاه غیر انتفاعی دامون فومن و فرمانداری شهرستان از ۵۲ امدادگران هلال احمر شهرستان فومن به سبب ایثار و از جان گذشتی خود در جریان سیل اخیر و پیدا کردن پیکر دو جوان غرق شده در رودخانه رودبارچیره (امیر عباس شعبانزاده – سجاد حسن پور ) تجلیل به عمل آوردند.
این مراسم که در سالن آمفی تئاتر فرهنگ ارشاد این شهر برگزار شد، میزبان امدادگران سرخ و سفید پوشی بود که مثل همیشه داوطلبانه و ایثارگرانه رفتن به دل خطر و حوادث و کمک به همنوع خود را به خواب ناز و جان شیرین ترجیح داده و جان در کف برای انجام رسالت خود کوشیدند.
تجلبل از این امدادگران به همت بلند و قدر شناس دانشگاه دامون و فرمانداری شهرستان فومنبرگزار شد که علاوه بر مسئولین و خبرنگاران این شهرستان و امدادگران و غواصان هلال احمر بلکه خانواده دو جوان غرق شده در سیل نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم دکتر رحمت پورمحمد رییس دانشگاه دامون فومن ضمن عرض تسلیت به خانواده دو جوان از دست رفته تلاش بی وقفه و بی منت امدادگران هلال احمر را ارج نهاده و بیان کرد: به شخصه و تمام اعضای خانواده ام عضو هلال احمر هستیم و علاوه برآن تمامی پرسنل دانشگاه دامون نیز عضو جمعیت هلال احمر می باشند و ما از نزدیک شاهد زحمات و تلاشها و ایثارگریهای این عزیزان در هنگام بروز حادثه بودیم که چگونه کمک به همنوع و نجات جان آنها را به جان خود ترجیح میدهند و بدون مزد و منت و بدون انتظار چشم داشتی به دل خطر میزنند و جان فشانی می‌کنند.

رحمت پورمحمد در ادامه شهر فومن را شهر عالمان و فاخران چون بهجت فومنی خواند و گفت: این شهر عالمان و صاحبان فرهنگ و ادب بسیاری داشته و در آینده نیز خواهد داشت که باید برآن بالید.

پورمحمد علاوه بر زحمات نجاتگران هلال احمر، تلاشهای داوطلبانه شهروندان فومنی را نیز قابل تجلیل دانست.

قابل ذکر است که این مراسم با حمایت مالی موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی دامون فومن و فرمانداری فومن صورت پذیرفت.

Share