«آبایی» مدیری توانمند و متخصص است | استفاده از ظرفیت دریا وظیفه همه مسؤولان است

معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور لازمه جذب سرمایه گزار را همدلی مسؤولان دانست و بیان کرد: یک‌ مجموعه اگر می‌خواهد به موفقیت برسد همه افراد در آن مجموعه باید با همدلی داشته باشند .

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  منصور آرامی، عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سالن اجتماعات این اداره با بیان بخش اعظمی از اقتصاد کشور را اقتصاد دریایی تشکیل می‌دهد اظهار کرد: کشور ما دارای حدود ۵۸۰۰کیلومتر ساحل است و باید از این نعمت خدادادی به‌درستی استفاده و مسؤولان نیز توجه ویژه‌ای به اقتصاد دریایی داشته باشند.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق مسؤولان در حوزه اقتصاد دریایی گفت: اگر ما بتوانیم از این ظرفیت به‌درستی استفاده کنیم می‌توانیم در حوزه گردشگری دریایی و کشاورزی حرف نخست را در منطقه زده و جامعه‌ای روبه‌پیشرفت داشته باشیم.

 معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دریا محور بیان کرد: باید نگاه خاصی به توسعه بیشتر بنادر در کل کشور و به خصوص بندر شمالی داشته باشیم. کسانی در ساحل زندگی می‌کنند و دستگاه هایی که با دریا سروکار دارند موظفند که با ارائه برنامه و پیشنهادات باعث رشد  شوند.

آرامی استفاده از ظرفیت دریا را وظیفه همه مسؤولان دانست و افزود: مسؤولان و مردمان شهرهای ساحل‌نشین باید از ظرفیت دریا به‌درستی استفاده کنند در غیر این صورت شاهد هیچ‌گونه ‌موفقیت و پیشرفت در شهرهای ساحل‌نشین نخواهیم بود.

وی  با اذعان‌ به اینکه بندر انزلی در جذب گردشگر در حوزه دریا جزو برترین‌ها در کشور است، گفت: لازمه پیشرفت در شهرستان توجه به بخش‌ خصوصی و جذب گردشگر است و اگر چنین‌ اتفاقی بیفتد، جوانان همه دارای شغل می‌شوند.

معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور لازمه جذب سرمایه گذار را همدلی مسؤولان دانست و بیان کرد: یک‌ مجموعه اگر می‌خواهد به موفقیت برسد همه افراد در آن مجموعه باید با همدلی داشته باشند لذا اگر می‌خواهیم یک سرمایه گذاری را جذب کنیم‌ باید به آن اطمینان خاطر در رابطه با کار خود بدهیم.

آرامی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا هیچ خللی در کار سازمان بنادر و دریانوردی وارد نمی‌کند تصریح کرد: کشور در سخت‌ترین شرایط اقتصادی به علت تحریم‌های آمریکا به سر می‌برد ولی سازمان بنادر و دریانوردی بدون توجه به این تحریم‌ها کالاهای اساسی را وارد می‌کند‌.

 معاون برنامه و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اذعان‌ به اینکه بندر انزلی دارای ظرفیت بسیار بالایی است گفت: اگر مسؤولان از ظرفیت این شهرستان به‌درستی استفاده کنند در این بندر هیچ بیکاری نباید وجود داشته باشد چون این شهر دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری است .استفاده از بنادر کوچک به اعتقاد ما میتواند برای توسعه منطقه راه گشا باشد و در آن منطقه باعث ایجاد شغل و توسعه و رشد و تعالی شود.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی وظیفه خود می‌داند که بنادر خود را به عنوان بندرشهر معرفی کند و در رابطه با تحریم ها هم برنامه های مشخص شده ای داشته ایم و داریم.

آرامی با دقردانی از تلاشهای صورت گرفته گفت: با مدیریت آقای آبایی تقریبا سه سال است که در جشنواره شهید رجایی مقام اول را کسب کرده ایم و این مقام و عملکرد از زحمات دکتر آبایی به عنوان مدیرکل آی تی سازمان است. در زمینه هوشمند سازی بنادر ایشان بسیار کارهای مفیدی انجام داده بودند.

وی تصریح کرد: دور گذشته که من در مجلس حضور داشتم به دنبال انتخاب مدیر برای بندرشهید رجایی به عنوان بزرگ ترین بندر ایران بودیم که یکی از گزینه های ما ایشان بودند و من شهادت میدهم که ایشان توانمند بوده و هستند و در بخش سرمایه گذاری سازمان تجریه فعالیت دارند و کاملا با کار بندر آشنا و متخصص هستند.

Share