وصیت‌نامه امام (ره) خاک می‌خورد | زندگی مسئولان با توجه به شرایط جامعه حرکت کند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه زندگی مسئولین قبل و بعد از مسئولیت باید شفاف باشد، گفت: وقتی امروز جامعه در فقر به سر می‌برد زندگی مسئولین هم باید همانند جامعه حرکت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس گفت: امروز هر مسئولی که وارد عرصه مسئولیت می‌شود باید زندگی‌اش شفاف باشد و پس از مسئولیت نیز به همین ترتیب باید به صورت شفاف میزان دارایی‌اش مشخص باشد.

وی افزود: اگر ما امروز به وصیت‌نامه امام (ره) که در گوشه و کنارها خاک می‌خورد و فقط در دانشگاه‌ آن هم در مقطعی از آن یک امتحان کتبی گرفته می‌شود عمل کنیم. آنچه که در این وصیت‌نامه آمده و همچنین رهنمودهای امام (ره) در مورد کارگزاران نظام باید مورد عمل قرار گیرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: امام (ره) از روز اول فرمودند افراد متخصص و متعهد اگر در رأس کار قرار بگیرند نظام هیچ مشکلی نخواهد داشت آدم متخصص و متعهد ایمانش اجازه نمی‌دهد از حریم کاری خود خارج شود و تعهد در واقع همین است.

افتخاری خاطرنشان کرد: فردی که مسئولیت را قبول می‌کند باید میزان دارایی‌اش در قبل و بعد از مسئولیت مشخص باشد و این گونه نباشد که فردی در فقر مطلق به سر ببرد و مسئولی از درجه صفر به درجات عالی برسد و این رویه‌ها مورد توجه مردم قرار نمی‌گیرد.

وی در پایان، گفت: اگر چه رزق و روزی حلال مورد تأیید اسلام است اما اینکه ما به گونه‌ای عمل کنیم که به اشرافی‌گری برسیم از نظر اسلام مردود است. وقتی امروز جامعه در فقر به سر می‌برد زندگی مسئولین هم باید همانند جامعه حرکت کند.

Share