روش کار بانک‌های کشور، غیرعادلانه و خانمانسوز است

عضو کمیسیون عمران مجلس روش کار بانک‌های کشور را غیرعادلانه و خانمانسوز اعلام کرد و گفت:‌ سئوال اساسی اینجاست که چرا و به چه دلیلی بانک‌ها به حوزه بنگاه‌داری و املاک ورود می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسن خسته‌بند اظهار داشت: معضل فزاینده بیکاری جوانان و نبود فرصت‌های شغلی برای این قشر از جامعه موجب شرمساری نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه شده بنابراین دولت باید برای حل این موضوع اقدام جدی‌تری انجام دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس لزوم همکاری تمام مسئولان در قوای سه‌گانه جهت اتخاذ تصمیمی واحد برای رفع مشکل بیکاری را متذکر شد و عنوان کرد:‌ سال‌های سال است که موضوع اشتغال جوانان به یکی از مطالبات اساسی مردم و به یکی از دغدغه‌های جدی خانواده‌ها تبدیل شده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس به آسیب‌های فراوانی که در خلال معضل بیکاری،‌ جوانان را تهدید می‌کند اشاره کرد و ابراز داشت: عدم تمایل بسیاری از جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده،‌ رشد ناهنجاری‌های اجتماعی و تشکیل هزاران پرونده در دستگاه قضا از جمله آسیب‌های وجود معضل بیکاری‌ است.

خسته‌بند فشارهای اقتصادی در جامعه را مولد بسیاری از چالش‌های دیگر دانست و بیان داشت: امیدواریم مسئولان با رویکرد جهادی و با توجه ویژه به آمار دقیق افراد فاقد شغل،‌ در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار برای خیل عظیم جوانان جویای کار راهبردی اساسی بیاندیشند.

وی از ‌رواج بانکداری غیراسلامی در کشور و ساز و کارهای آن نیز به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: بارها مقام معظم رهبری،‌ مراجع عظام تقلید،‌ کارشناسان و مردم در مورد مسئله بانک‌ها و ظلم و ستمی که در سیستم آن نهادینه شده اعتراض کرده‌اند و نارضایتی خود را نشان داده‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس روش کار بانک‌های کشور را غیرعادلانه و خانمانسوز اعلام کرد و گفت:‌ سئوال اساسی اینجاست که چرا و به چه دلیلی بانک‌ها به حوزه بنگاه‌داری و املاک ورود می‌کنند و تا چه زمانی ملت باید منتظر اصلاح این فرآیند‌های غلط و اشتباه باشند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با تأکید بر اینکه روش فعلی بانکداری کشورمان به هیچ عنوان با موازین اسلامی مطابقت ندارد خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای غربی دنیا از اصول بانکداری اسلامی تبعیت می‌کنند در حالی‌که در کشور ما شیوه بانکداری غربی اجرایی می‌شود.

Share