رودخانه‌های رشت، پسماند سراوان و بدهی علوم پزشکی از مطالبات مردم گیلان است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور اظهار کرد: انتظار مردم گیلان از شما ویژه است و امیدوارم در تلاشی که انجام می دهید موفق باشید.
وی، افق های پیش روی گیلان را بسیار روشن عنوان کرد و افزود: با تمام جریان های استان ارتباط دارم و چهره های سیاسی گیلان و کشور را رصد می کنم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان از نیروهای توانمندی برخوردار است، تصریح کرد: یکی از اشکال های ما به دولت بی توجهی نسبت به نیروهای گیلانی است که توانایی در حد تصدی وزارت خانه ها را دارند.
آیت الله فلاحتی به مشکلات اساسی گیلان اشاره کرد و گفت: در گذشته رودخانه های گوهررود و زرجوب از ظرفیت تفریحی و گردشگری برخوردار بودند اما اکنون می طلبد برای آن فکری شود.
وی، وضعیت پسماند سراوان رشت را از معضلات گیلان خواند و بیان کرد: شیرابه های پسماند سراوان از معضلات زیست محیطی استان است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ترافیک رشت از جمله مشکلات است، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مشکل عظیم مالی مواجه شده که به دیگر مراکز درمانی استان تسری پیدا کرده و از مطالبات جدی عام مردم گیلان است.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های موجود، اظهار کرد: از دولتمردان انتظار داریم در موارد مذکور قاطعانه عمل کنند.
وی بر استفاده از نیروهای چشم پاک، دست پاک، دارای فهم سیاسی اجتماعی و دلداده به کار در تصدی ها تاکید کرد و افزود: داشتن افکار و اندیشه های سیاسی افراد مهم نیست.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دردها را باید عاقلانه بررسی کرده و به همدیگر مشاوره دهیم، بیان کرد: در عزل و نصب ها دخالتی نمی کنم اما مشاوره می دهم.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه های رشت

محمدباقر نوبخت در دیدار با آیت‌الله رسول فلاحتی که دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی نیز حضور داشتند با بیان اینکه از مشکلات گیلان بی اطلاع نیستم گفت: برای احیای رودخانه‌های گوهررود و زرجوب تاکنون ۶۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است و در این مسیر باید اعتبارات دیگری نیز تأمین کنیم.

وی به طرح استاندار گیلان مبنی بر احیاء رودخانه‌ها اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که آن را تأمین و اختصاص می‌دهیم.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه دوره خدمتگذاری کوتاه است اظهار داشت: اگر از این مدت برای خدمت به مردم استفاده کنیم، موفق هستیم.

وی ادامه داد: وجدانم اجازه نمی دهد ریالی از اعتبارات استان‌های دیگر به گیلان اختصاص دهم اما گیلان سهمی دارد و باید این سهم احقاق شود.

Share