در قصه برجام ما بسیار درست عمل کردیم | به دفاع مقدس ظلم کرده‌ایم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نتوانستیم تجربه جنگ را به نسل‌های بعدی منتقل و جنبه‌های آن را برای مردم تبیین کنیم، اظهار کرد: از این جهت ما به دفاع مقدس ظلم کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا دیروز شیخ نور پشت تریبون قرار گرفت. او معمولا زمانی به دعوت‌ها پاسخ مثبت می‌دهد که لازم می‌داند از آن تریبون به بیان موضوعاتی بپردازد و حتی هشدارهایی بدهد. حجت‌الاسلام ناطق نوری در کنگره ملی سربازان صلح پشت تریبون رفت و به موضوعاتی پرداخت که از جمله آن بزرگ نکردن کاذب افراد بود و تبعات آن را بیان کرد. ناطق نوری درباره برجام هم سخن گفت. شیخ نور پیش از این هم درباره این قرارداد صحبت کرده بود که محتوای آن دفاع از دولت در برابر هجمه مخالفان برجام بود و از نتایج برجام سخن گفت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با بیان اینکه عنوانی که برای من در دعوتنامه این برنامه اعلام شده و در آن ما را «آیت‌ا…» خوانده‌اید، نمی‌پسندم، گفت: این کار مثل این می‌ماند که به یک سرباز بگویند ژنرال، من یک طلبه هستم. این‌گونه القاب ما را مقداری به‌هم می‌ریزد؛ وقتی کسی به من بگوید «آیت‌ا…»، کم‌کم بادی به غبغب من می‌افتد و حال اگر کسی بعد از این به من بگوید «حجت‌الاسلام» فکر می‌کنم که او با من چه مشکلی داشته که چنین گفته است. پس از آنجا که این القاب ما را به‌هم می‌ریزد از شما خواهش می‌کنیم که ما را به‌هم نریزید!
وی با اشاره به اینکه برپایی عدالت از طریق صلح انجام می‌شود نه جنگ، اظهار کرد: من زمانی که قبل از انقلاب منبر می‌رفتم وقتی می‌خواستم آیه‌ای از قرآن را که در آن به پیامبر(ص) سفارش شده است که خوشرو باشد، برای مردم تعبیر کنم می‌گفتم که قرآن به پیامبر می‌گوید مردم حال قیافه گرفتن ندارند پس برای آنان قیافه نگیر که از پیرامونت دور می‌شوند.

ناطق نوری با تاکید بر اینکه اسلام دین رحمت و صلح و عدالت است، تصریح کرد: فرزندان این کشور هم در سال‌های دفاع مقدس، جنگ کردند که صلح را برقرار کنند. این دشمن بود که حمله را آغاز کرد و ملت ایران مردانه ایستادند و دفاع کردند و افتخار آفرین شدند. افتخار من به عنوان یک ایرانی و عاشق ایران این است که این ملت با دست‌های خالی نه فقط در برابر صدام که در برابر تمام دنیا ایستادند تا جلوی ظلم را بگیرند و جنگ را متوقف کنند.

به دفاع مقدس ظلم کرده‌ایم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نتوانستیم تجربه جنگ را به نسل‌های بعدی منتقل و جنبه‌های آن را برای مردم تبیین کنیم، اظهار کرد: از این جهت ما به دفاع مقدس ظلم کرده‌ایم. حال اینکه عده‌ای امروز شعار صلح و حقوق بشر در دنیا می‌دهند، آدم‌های دروغگوی حقه‌باز و عوامفریب هستند. همانطور که خود آن کشورها از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه از صدام و جنگ با ایران حمایت می‌کردند.
وی تاکید کرد: من دیدگاهی دارم که شاید منحصر به خودم باشد و کسی قبول نداشته باشد. ولی معتقدم از فردای یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱، جرج بوش اعلام کرد که جنگ صلیبی که جنگ اسلام با مسیحیت است مجددا شروع شد که من همان زمان گفتم که این کار خودشان است که با همکاری اسرائیلی‌ها انجام شد، کما اینکه با وجود داشتن دفتر و اتاق در آن دو برج، هیچ کدام از آن صهیونیست‌ها کشته نشدند، چون از پیش خبر داشتند.

ناطق نوری ادامه داد: آنان با این کار به دنبال خشن نشان دادن اسلام و مسلمانان بودند و اسلام‌هراسی را از همان جا آغاز کردند، چراکه می‌ترسیدند انقلاب اسلامی زمینه‌ساز سایر کشورها باشد و با یک تیر چند نشان زدند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آنان عده‌ای را دستگیر کردند و در گوانتانامو و ابوغریب آموزش دادند تا خشونت را گسترش دهند و به دست مسلمانان متحجر، خشن‌ترین جنایات را مرتکب شدند، حالا هم در منطقه از آنان حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند سوریه امنیت داشته باشد.

برجام، تصمیم عاقلانه

وی با اشاره به برجام، تصریح کرد: در قصه برجام ما بسیار درست عمل کردیم و تصمیم بسیار عاقلانه‌ای گرفتیم و رهبر انقلاب هم هوشمندانه عبارت امیرالمؤمنین به مالک را هشدار داد و فرمود که بروید و مذاکره بکنید اما بدانید که آمریکایی‌ها حقه‌باز هستند و حواستان جمع باشد که درپی فریب دادن شمایند.

اطق نوری در پایان گفت: ما در دنیا اعلام کردیم که صلح‌طلب هستیم و تا امروز هم پای برجام ایستاده‌ایم و آنهایی که نقض پیمان کردند، طرفداران دروغین صلح و حقوق بشرند.

Share