تکذیب اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت آمریکا در مذاکرات برجام

علوی گفت: موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد. وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می‌رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کند عزیزان ما در نقل آن تامل بیشتری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مردم‌سالاری، دیروز وزیر اطلاعات به مجلس آمد تا پاسخگوی دو  سوال  باشد. یکی درباره موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور و دیگری درباره خصوص تمهیدات امنیتی وزارت اطلاعات برای رفع اقدامات مخل امنیت بود.

در هر دوسوال البته بعد از توضیحات علوی از پشت تریبون مجلس ، نمایندگان سوال کننده قانع شدند و سوالشان را به رای نگذاشتند.

محمود علوی در جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه)  مجلس شورای اسلامی در ارائه توضیحاتی درباره سوال جلالی، نماینده تهران مبنی بر این که موضوع اعطای حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در پیوست برجام چیست، گفت: موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد. وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می‌رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کند عزیزان ما در نقل آن تامل بیشتری داشته باشند که مشخص شود آن موضوع صحت دارد یا خیر.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال گفت: موضوعی که درباره اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت مطرح شد، ذهنیت‌ها را به خود مشغول کرد. مساله‌ای که اگر واقعیت داشت بسیار خدشه‌آور و مشمئز کننده و نازیبا بود و هر کسی که آن را پذیرفته است باید به عنوان خائن شناخته شود و محاکمه گردد.

علوی اضافه کرد: وقتی گوینده‌ای مطلبی را ادعا می‌کند او است که باید برای صحت مطلب خود دلیلی را ارائه نماید که چنین اتفاقی رخ نداده است. هیچ جای دنیا این رویه نیست که موضوعی را ثابت کنند که حقیقت نداشته است. گوینده باید مدرک بدهد نه این که اعلام کند که در صورت لزوم ارائه می‌کند. در حال‌ حاضر پنج سال گذشته است و مدرکی ارائه نشده است. این یعنی اصلا دلیل و مدرکی وجود ندارد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: ما در وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای و چه مذاکرات عمومی و چه مذاکرات خصوصی اشراف کامل داشته و  تمام موارد مذاکرات و حواشی آن را در اسرع وقت به استحضار  مقامات عالی نظام رسانده ایم. حتی آن جا که آقای عراقچی، قلم به سمت وزیر امور خارجه آمریکا پرتاب می‌کرد هم آن حاشیه و صحنه گزارش شد. لذا این موضوع که ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور داده شده است که به نوه و نتیجه‌هایشان بدهند وجود نداشته و صحت ندارد.

علوی ادامه‌ داد: نفی این مطلب دلیلی نمی‌خواهد،‌ بلکه اثبات آن نیازمند دلیل است. به لحاظ ریشه و منشا خبر، ریشه به تمام معنا بی‌اعتبار و بی ارزش است.

وی توضیح داد: در تاریخ ۲۶/۱۱/۹۵ یک کانال دروغ پرداز ناشر دروغ و ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی مطلبی را منتشر کرد که مبنی بر این که در مذاکرات هسته ای توافق شده  ۲۸۰۰ گرین کارت به طرف ایرانی بدهند، آن قدر این مطلب بی اساس بود که هیچ یک از رسانه‌ها به جز یکی آن را باز نشر نداد. تنها یکی از نشریات رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۷/۱۲/۹۵ این را دوباره منتشر کرد و باز هم هیچ رسانه‌ای نسبت به آن اعتنایی نکرد. خبر این رسانه هم این بود که ۲۸۰۰ گرین کارت داده شده است.

وی ادامه‌ داد: یک سال بعد در شرایطی که هیچ کسی نسبت به این خبر اعتنا نکرده بود یکی از عزیزان بزرگوار در ۵/۴/۹۷ مطرح می‌کند که در مذاکرات هسته ای صحبت شده است که آمریکایی‌ها ۲۵۰۰ گرین کارت به مذاکره کنندگان داده است و گرین کارت‌ها بین مقامات و مسئولان بذل و بخشش شود . این جا تعداد گرین کارت‌ها ۳۰۰ تا کم شده است. یک هفته‌ بعد فاکس نیوز آمریکا در ۱۲/۵/۹۷ این موضوع را مطرح می‌کند و ترامپ هم با مطلب فاکس نیوز آن را توییت می‌کند. سپس یکی از خبرگزاری‌های داخلی که از خبرگزاری‌های ارزشی هم هست در ۱۳/۴/۹۷ به انتشار می‌رساند. در نهایت مقامات مطلع هر دو کشور آن را تکذیب می‌کنند.

علوی خاطر نشان کرد: این موضوع یکی از مصادیق بارز این آیه قرآن است که «مومنان وقتی خبری را از فاسقان می‌شنود در انتقال آن تحقیق کنند و بدون تحقیق آن را بازگو نکنند» چون در نهایت بازگو کردن آن از لحاظ حیثیتی لطمه وارد کرده و دیگر پشیمانی فایده‌ای ندارد.

تجهیز جریانات تروریستی در خارج از مرزهای ایران

 سید محمود علوی در جریان طرح سوال نماینده میاندوآب در خصوص تمهیدات امنیتی وزارت اطلاعات برای رفع اقدامات مخل امنیت هم  اظهار کرد: شرایط امنیتی امروز ما متفاوت با سال‌های گذشته است ما با شرایطی مواجهیم که سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دور دست مستقیم علیه امنیت کشور وارد عمل شده‌اند و از جریانات و گروه‌های تروریستی با تمام وجود هم به صورت نقدی و هم کالایی و هم آموزشی حمایت تمام عیار می‌کنند.

وزیر اطلاعات با بیان این که در حال حاضر تروریست‌ها از مراکز آموزشی مجهز و انبارهای عظیم اسلحه برخوردارند گفت که اگر قبلا تروریست‌ها با یک پیکان وانت و چند اسلحه کلاشینکف وارد کشور می‌شدند امروز با موتورهای قوی، ماشین‌های شاسی بلند، اسلحه تیربار و یا توپ‌های ضد هوایی به مرزها تعرض می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما سالهایی  را پشت سر می‌گذاریم که یکی از حامیان تروریست‌ها یعنی داعش دولت خود خوانده تشکیل داده بود و تروریست‌ها از مراکز آموزشی مجهز برخوردار بودند و به انبارهای عظیم اسلحه‌های ارتش سوریه و عراق دست پیدا کرده بودند. امروز هم داعش زمین را از دست داده ولی اسلحه را زمین نگذاشته است.

وزیر اطلاعات در ادامه خاطر نشان کرد:‌ اگر قبلا در جنوب شرقی، شمال غربی یا جنوب غربی کشور تروریست‌ها با یک پیکان وانت و چند اسلحه کلاشینکف وارد می‌شدند امروز آنها با موتورهای قوی، ماشین‌های شاسی بلند، اسلحه تیربار، فشنگ فراوان و توپ‌های ضد هوایی به مرزها تعرض می‌کنند. آنها پیش از این آموزش‌های ابتدایی چریکی و نظامی می‌دیدند و الان علاوه بر آن آموزش اطلاعاتی هم می‌بینند که چطور ارتباطات تماس، رفت و آمد و قرار خود را از دید منابع اطلاعاتی پنهان کنند.

علوی در ادامه خاطر نشان کرد: ما با شرایطی مواجهیم که مستقیما سرویس رژیم صهیونیستی با تمام توان وارد عمل شده، تیم‌های تروریستی را ساماندهی می‌کند و با حمایت آمریکا جریان‌های مختلف ضد انقلاب به هم نزدیک می‌شوند. در یکی دو سال اخیر بیش از ۶۶ همایش، نشست و هم‌اندیشی بین جریانهای مختلف قومی و ضد انقلابی برگزار شده که چطور سطح مبارزه با جمهوری اسلامی را یکی کنند. وی با طرح این سوال که جمهوری اسلامی با مساله‌ی امنیت چطور برخورد کرده تصریح کرد: آیا نسبت به اعتبارات دستگاه‌های امنیتی و وزارت اطلاعات توجه لازم را داشته‌ایم تا این وزارت‌خانه تکنولوژی‌های جدید را به کار بگیرد و در زمینه‌ی رصد و اشراف اطلاعاتی کارش را به نحو احسن انجام دهد. واقعیت این است که وضعیت بودجه تغییر نکرده اما انتظارات تغییر کرده است و امروز لجستیک و تجهیزات وزارت با بسیج دشمن نامتناسب است.

وزیر اطلاعات با بیان این که این وزارتخانه با احصاء نقاط قوت و ضعف امنیتی، فرصت‌ها و تهدیدها و برآورد مسائل کلان و امنیتی راهبردهای امنیتی وزارت را تنظیم کرده یادآور شد: ما سیاست‌های اجرایی را تدوین و  برنامه‌های عملیاتی را طراحی کرده و کارنامه‌ی خود را با مبنای علمی مهارت‌ها و تجاربی که طی سی و چند سال کار اطلاعاتی اندوخته شده، تنظیم کرده‌ایم. همچنین هر سال تقویم امنیتی را در اختیار مقامات می‌گذاریم که این امر همواره مورد توجه مقامات عالی بوده است.

Share