تمام مسائل استانی و شهرستانی باید تحت زعامت ائمه جمعه پیگیری شود

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه تمام خطوط توسط امامان جمعه باید به تبیین دیدگاه های رهبر معظم انقلاب ختم شود گفت: مخدوش کنندگان جایگاه و دیدگاه های مقام معظم رهبری در پیشگاه خدا و مردم مسئول هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم تکریم و معارفه مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان اظهار کرد: نمازجمعه از یادگارهای امام راحل محسوب می شود و در طول پس از انقلاب اسلامی جایگاه خوبی در نظام اسلامی پیدا کرده است.

وی به اهمیت نمازجمعه برای تمام اقشار جامعه اشاره کرد و افزود: نمازجمعه از جایگاه بسیار نورانی برخوردار است و تمام مسائل استانی، شهرستانی و بخشی باید تحت زعامت امام جمعه پیگیری برطرف شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حراست از جایگاه نمازجمعه حائز اهمیت است، تصریح کرد: امامان جمعه نیازمند پشتیبانی به ویژه حمایت معنوی از طرف مسئولان مربوطه هستند.

آیت الله فلاحتی به افترا و حمله دشمن نسبت به چهره های مردمی به ویژه امامان جمعه اشاره کرد و گفت: امامان جمعه تمام سختی ها را تحمل می کنند.

وی با تاکید بر تبیین اهداف انقلاب اسلامی و دیدگاه های مقام معظم رهبری توسط امامان جمعه، بیان کرد: امروز رهبر فرزانه انقلاب در تمام عرصه ها دیدگاه دارند و باید برای تبیین آن تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، شناخت عمیق از اندیشه مقام معظم رهبری توسط امامان جمعه را مهم دانست و خاطرنشان کرد: تمام خطوط باید به رهبر معظم انقلاب ختم شود و نباید به هیچ بهانه ای این امر را فراموش کنیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مخدوش کنندگان جایگاه و دیدگاه مقام معظم رهبری در پیشگاه خدا و مردم مسئول هستند، اظهار کرد: رهبری خط قرمز امامان جمعه محسوب می شود و به غیر از آن امر دیگری نیست زیرا رهبری خط قرمز اسلام و ارزش های اسلامی است.

نمازجمعه قلب فرهنگی و قرارگاه بصیرت جامعه است

معاون اجرایی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در مراسم مذکور نهاد نمازجمعه را الهی و سیاسی توصیف کرد و گفت: نمازجمعه نهادی پر ارزش و کارآمد برای اداره جامعه بشری است.

حجت الاسلام مهدی رحمانی، نمازجمعه را قلب فرهنگی و قرارگاه تقوا، بصیرت و اخلاق عنوان کرد و افزود: تمام برنامه ها باید به طرف هدف مذکور هدایت شود و در این صورت می توانیم به کرامت برسیم.

وی از ترسیم راهبردهای شش گانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خبر داد و بیان کرد: به زودی راهبردهای مذکور به امامان جمعه ابلاغ می شود و به طرف تحولی شکوهمند برای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خواهیم رفت.

نمازجمعه از مولفه های مهم سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در مراسم مذکور با اشاره به پایه گذاری انقلاب اسلامی توسط امام(ره)، اظهار کرد: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی تحت زعامت امام راحل و مقام معظم رهبری سپری شده است.

حجت الاسلام ولی الله عادلی بر ارتقای کمی و کیفی و شکوفایی پایگاه های نمازجمعه با تلاش ائمه جمعه تاکید کرد و افزود: نمازجمعه باید در اوج کیفیت باشد.

وی با بیان اینکه نمازجمعه یکی از مهم ترین مولفه های سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰۴طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری جایگاه نمازجمعه باید یادآور سیمای باشکوه، بصیرت، ذکر و اخلاق در افکار عمومی باشد.

حجت الاسلام علی اسلامی نژاد مسئول سابق دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در مراسم تکریم خود گفت: اگر حق نمازجمعه آن طور که خدا خواسته ادا شود، بسیاری از کاستی های جامعه برطرف می شود ضمن اینکه نمازجمعه عنصر بی بدیل برای نجات جامعه است.

Share