برای ورود به مجلس برای دیگران پرونده‌سازی می‌کنند| انتقاد از رانت‌خواری‌ و دخالت‌های بی‌مورد نمایندگان

امام جمعه بندر انزلی با انتقاد از عملکرد برخی نمایندگان مجلس و رانت‌خواری‌ها و دخالت‌های بی‌مورد توسط آن‌ها عنوان داشت: وجود نقایص فراوان در قانون انتخابات دلیل بروز چنین مشکلاتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر انزلی در مصلی بزرگ این شهر اظهار داشت: رعایت تقوا سبب می‌شود تا انسان در تنگناها بتواند راه‌های برون رفت را پیدا کند.

امام جمعه بندر انزلی با بیان اینکه روایت تقوا می‌تواند جامعه اسلامی را از فتنه دشمنان حفظ کند عنوان داشت: تاریکی و ظلمات فتنه‌ها و توطئه‌ها با نور تقوا مشخص می‌شود.

شمس‌الدین با بیان اینکه امروزه فتنه‌ها و شرارت‌های فراوانی امت اسلامی را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند تا با ایجاد فتنه‌های گوناگون امت اسلامی را به زانو درآورند.

وی با اعلام اینکه از فرصت شب یلدا باید برای صله رحم استفاده کرد ابراز داشت: بر اساس اطلاعاتی که به ما رسیده است برخی افراد امشب را تالار اجاره کردند و کنسرت‌هایی برگزار کردند اما این اقدامات در شرایطی که با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم نوعی اسراف است.

امام جمعه بندر انزلی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به مسئله ازدواج و فرزندآوری در استان گیلان اظهار داشت: اینکه استان گیلان به عنوان مسن‌ترین استان‌ کشور شناخته می‌شود امری خطرناک است.

شمس‌الدین با اشاره به سفر ریاست جمهوری به کشور ترکیه خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که دشمنان در تلاش هستند جمهوری اسلامی منزوی کنند، باید تلاش کنیم تا با کشورهای منطقه و همسایه با حفظ منافع و شئون متقابل، ارتباط مناسبی برقرار کنیم.

ایشان با اشاره به نزدیک بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در طول این چهل سال دستاوردهای فراوانی داشته است که باید برای مردم تبیین شود و مردم نیز تحت تاثیر سخنان دشمنان قرار نگیرند.

امام جمعه بندر انزلی با بیان اینکه برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه سنگینی بر دوش تمام مسئولان است گفت: متاسفانه انجام برخی بی‌تقوایی‌ها توسط مسئولان برای کسب جایگاه و منصب بسیار اشتباه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین با اشاره به حاشیه‌های پیش آمده پیرامون اتفاقات رخ داده توسط نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی افزود: چنین رفتارهایی مردم را ناراحت می‌کند.

ایشان با تاکید بر اینکه مردم ایران با هر قومیت و مذهبی، حامی ولایت بوده و در مقابل تفرقه‌افکنی‌های قومیتی دشمنان هوشیار هستند ابراز داشت: ملت ایران با هر دین و قومیتی با هم برادر هستند و در مسیر دفاع از جمهوری اسلامی در یک سنگر قرار دارند.

امام جمعه بندر انزلی با اعلام اینکه چنین رخدادهایی در گذشته نیز به وجود آمده بود و باید بررسی شود که چرا این اتفاق ابعاد رسانه‌ای وسیعی پیدا کرد افزود: گسترش این ماجرا و درگیر کردن دولت و مجلس نشان می‌دهد که ممکن است پای دشمن برای ایجاد تفرقه‌های قومیتی در میان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شمس‌الدین با اعلام اینکه حمایت سایر نمایندگان مجلس از نماینده سراوان تعجب‌آور است گفت: مسئولان دولتی، مجلس و دستگاه‌های نظارتی و امنیتی باید هوشیار باشند تا مانع از بروز فتنه توسط دشمنان شوند.

وی امنیت ملی و انسجام ملی را اصلی‌ترین مسئله کشور دانست و خاطرنشان کرد: هر کسی در هر منصبی باشد و بخواهد امنیت انسجام ملی را خدشه‌دار کند قطعا با او برخورد خواهد شد.

امام جمعه بندر انزلی با انتقاد از عملکرد برخی نمایندگان مجلس و رانت‌خواری‌ها و دخالت‌های بی‌مورد توسط آن‌ها عنوان داشت: وجود نقایص فراوان در قانون انتخابات دلیل بروز چنین مشکلاتی است.

شمس‌الدین با بیان اینکه اصلاحیه‌ای بر قانون انتخابات تنظیم شده است و قرار است در مجلس تصویب شود افزود: اینکه مجلس بخواهد چنین قانونی را تصویب کند امر نادرستی است زیرا برخی نمایندگان مجلس اگر قانونی به منافع شخصیشان آسیب بزند به آن رای نمی‌دهند.

وی با اعلام اینکه شورای نگهبان باید برای این امر چاره‌ اندیشی کند و مشکلات مجلس و انتخابات‌ها برطرف شود خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم برخی افراد برای ورود به مجلس برای دیگران پرونده‌سازی می‌کنند و یا منافع مردم را نقض می‌کنند.

Share