انتخابات درستی در ریاست جمهوری صورت نمی‌گیرد|ریشه اصلی اصلاح‌طلبی به تجربه طلبی برمی‌گردد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اصل استقلال ایرانیان وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های دنیاست گفت: جمهوری اسلامی با ۲۰۳۰، FATF و سایر قابل‌جمع نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سید مصطفی آقا میرسلیم ظهر امروز در همایش دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با رویکرد عبور از مشکلات در سالن حکمت دانشگاه گیلان در رشت با تأکید بر لزوم عبرت گیری از تاریخ ازجمله نهضت صنعتی شدن نفت ایران اظهار کرد: استقلال جمهوری اسلامی ایران در طول انقلاب اسلامی حفظ‌شده هرچند با مرور تاریخ انقلاب اسلامی در مواقعی هجمه‌های شدیدی به کشور وارد شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ خود هجمه‌های فرهنگی سیاسی و نظامی روبرو بوده افزود: باوجود تهدیدات مختلف در نظام انقلاب اسلامی ایران در راستای جهانی‌شدن حرکت می‌کند.

تغییر سلایق غذایی و رفتاری ایرانیان توسط آمریکایی‌ها

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ریشه عمده هجمه‌ها علیه جمهوری اسلامی آمریکا است، گفت: تمامی سیاست‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا در راستای محدود کردن ایران و از بین بردن نظام حاکم در کشور است که یکی از این سیاست‌ها فروش اسلحه و تجهیزات نظامی به دول منطقه است.

میرسلیم با تأکید بر اینکه آمریکا در تلاش است تا تمام سلایق غذایی و رفتاری ایران را تغییر دهد، بیان کرد: آمریکا ابتدا با روش مستقیم و سپس با شیوه‌های بین‌المللی و ایجاد قواعد در پی تغییر رفتار ایران است.

وی با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی برای افزایش نان‌وآب ملت نبوده گفت: ایجاد رفاه اجتماعی و نیازمندی‌های مردم از وظایف انقلاب است هرچند امروزه با ضعف‌های روبرو هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در رأس انقلاب اسلامی ولی‌فقیه وجود دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران با رأی بالا نشان داد که شعارش با انقلاب‌های دنیا فرق دارد و آن استقلال ایرانیان است.

جمهوری اسلامی با ۲۰۳۰ و FATF قابل‌جمع نیست

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران در راستای تعالی انسان حرکت می‌کند بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است انسان شرافتمند است و تمام سیاست‌های آن در این راستا اعمال می‌شود و نمی‌تواند با اسناد همچون ۲۰۳۰، FATF و سایر اسناد تحمیلی قابل‌جمع باشد.

میرسلیم با بیان اینکه آمریکا در تلاش است دلار را جایگزین معاملات تجاری کند گفت: آمریکا در تلاش است تا با تحمیل FATF به ایران از تمام تراز تجاری ایران و معاملات آن باخبر و فشارهای خود را بر ملت تشدید کند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در برابر استقلال‌خواهی ایران ایستاده و‌ خواهد ایستاد افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکنون با توجه به یاری که از خدا گرفته موفق بوده و یقیناً در ادامه نیز با مقاومت نصر خدا شامل حالش خواهش شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی نیاز ملت خود را می‌شناسد و این مهم با پژوهش و مطالعه تقویت می‌شود، گفت: درصحنه پژوهش فکر پژوهشگران باید به شناخت حقیقی انسان متمرکز شود و اثر انسان در این جهان تبیین و هدف‌گذاری شود.

میرسلیم با اشاره به گام‌های کوتاه کشور در صنعت ازجمله خودروسازی بیان کرد: با اینکه جمهوری اسلامی ایران از مهندسان و ظرفیت تولید باکیفیت محصولات ازجمله خودروسازی برخوردار است در این راستا کوتاهی می‌شود.

انتخابات درستی در ریاست جمهوری صورت نمی‌گیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم در انتخابات ریاست جمهوری بیش از سه هفته درگیر نبودند و احساساتی تصمیم می‌گیرند تصریح کرد: تغییر انتخابات ریاست جمهوری نیازمند تغییر قانون اساسی است و من قبول دارم که بر اساس شایسته‌سالاری انتخابات درستی در ریاست جمهوری صورت نمی‌گیرد.

میرسلیم با بیان اینکه ریشه اصلی اصلاح‌طلبی به تجربه طلبی برمی‌گردد گفت: گرایش اصولگرایی به اعتقادات دینی و توحید نشات می‌گیرد و قابل‌تغییر نیست.

شکل بینابینی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی وجود ندارد

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه شکل سوم و بینابینی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی وجود ندارد، بیان کرد: جریانات آتی کشور یا اصلاح‌طلب تند و یا اصولگرایی تند خواهد بود و استمرار میانه‌روی در کشور حاکم نخواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه کشور باید بر مبنای مردم‌سالاری حرکت کند گفت: در کشوری که مردم‌سالاری وجود دارد گروه‌های مختلف سیاسی می‌توانند با هم رقابت کنند و مردم نیز باید بر مبنای درست‌کاری رأی دهند نه اینکه تنها بر شعار و‌ رفتار منافقانه تصمیم بگیرند.

در ادامه این همایش سه تن دانشجویان به طرح سؤال در ابعاد مختلف دستاوردهای نظام و ‌ضعف‌های موجود پرداختند و خواستار توضیح در خصوص آن از سوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.

گفتنی است در اجرای این همایش برق تالار حکمت دانشگاه گیلان طی چندین مرحله از ابتدا تا انتهای همایش کاملاً قطع و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه سخنرانی خود را در ظلمات و بدون استفاده از سیستم صوت ادامه داد که منجر به اعتراض و همهمه در جمع حاضران در تالار حکمت شد.

Share