ابعاد حرکت میرزا کوچک بسیار وسیع و گسترده است| او در مقابل جبهه نفاق هم ایستاد

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه روحانیت، دین منهای جهاد را قبول ندارد گفت: امروز در حوزه‌های علمیه دین بدون جهاد خریدار ندارد بلکه این دین‌داری، دین‌داری حارصی و قاتلان امام حسین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌ حاجی صادقی صبح امروز در یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی گیلان در رشت اظهار داشت:‌ جامعه علما و روحانیت با تأسی از اهل بیت(‌ع) با تمام وجود در برابر فتنه‌های دشمنان اسلام و نظام می‌ایستد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران جامعه روحانیون را پرچمدار جهاد اکبر در زمان غیبت امام زمان(‌عج) دانست و تصریح کرد:‌ علما و روحانیون با الهام از اهل‌بیت(‌ع) و با هدایت و روشنگری‌های مقام معظم رهبری به دشمنان اجازه نقش‌آفرینی و ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی را نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه اهل بیت(‌ع) مبین دین اسلام و باب ورود به مبانی ارزشمند آن هستند عنوان کرد:‌ در زمان غیبت امام عصر(‌عج) نخستین رسالت و مأموریت خطیر علمای دین و روحانیون ادامه‌دهنده راه اهل بیت(‌ع) در مسیر تبیین و تبلیغ ارزش‌های دینی و اعتقادی به امت است.

حاجی صادقی دومین رسالت مهم جامعه طلبه و روحانیون را تلاش برای اقامه دین خدا در اجتماع دانست و ابراز داشت: علما و روحانیون در جامعه امروز نقش مدیریتی،‌ رهبری و ولایتی را بر عهده دارند به طوری‌که این مأموریت خطیر از پیامبر اکرم(‌ص) و اهل بیت(ع) به آنان به ارث رسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران نقش سوم علما و روحانیون را دفاع از دین خداوند در مقابل دشمنان و توطئه‌های خباثت‌‌آلود آنان خواند و بیان داشت:‌ جامعه روحانیون نه فقط به عنوان مجریان و مبلغان دین خدا در جامعه بلکه در بعدی دیگر حافظ و نگهدارنده دین خداوند بوده و هستند.

وی با تأکید بر اینکه هر کجا لغزشی و انحرافی در مبانی دین رخ دهد علما و روحانیون در برابر آن ایستادگی می‌کنند افزود:‌ هر کسی در هر لباس و با هر قدرتی اگر در برابر دین خداوند صف‌آرایی کند روحانیون با الگوبرداری از امام شهیدشان جان خود را در راه حفظ و حراست از دین فدا می‌کنند.

حاجی صادقی با اشاره به اینکه ملت ایران تا پای جان از آب و خاک و اسلام و نظام خود پاسداری می‌کنند اظهار داشت: این ملت غیور و شهادت‌طلب با پیروری از بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و با حمایت از اصل ولایت‌فقیه همچنان در برابر حوادث مختلف هوشیار و بصیر است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران تهدیدهای دشمن در عرصه نظامی را در برابر عظم ملت ایران تهدیدهایی توخالی خواند و ابراز داشت:‌ اگر دشمنان در این عرصه دست به سلاح نظامی ببرد مطمئن باشد ملت ساکت نمی‌نشیند و روحانیون نیز همانند میرزا کوچک علیه آنان قیام می‌کنند.

وی ابعاد حرکت میرزا کوچک جنگلی را بسیار وسیع و گسترده دانست و خاطرنشان کرد:‌ جامعه روحانیون و علما در جبهه‌های جنگ و دوران دفاع مقدس حضوری فعالانه و پررنگ داشتند به طوری‌که بسیاری از طلبه‌های رزمنده با شجاعت‌ها و رشادت‌های خود در برابر خیل عظیمی از دشمنان می‌ایستادند.

حاجی صادقی با تأکید بر اینکه میرزا کوچک جنگلی نه فقط در مقابل روس و انگلیس بلکه در مقابل جبهه نفاق هم ایستاد افزود: این شهید بزرگوار و بسیاری از همراهانش با مبارزات و تقدیم خون خود ثابت کردند که ملت ایران برای حفظ عزت و شرف و دین خود از جانش نیز می‌گذرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه ایثارگری‌های روحانیت در دوران دفاع مقدس بسیار زیاد بود عنوان کرد:‌ رزمندگان و طلبه‌ها روحانی در کنار هم یکدیگر شجاعانه در تمام صحنه‌های نبرد ایستادگی می‌کردند و در این راه صحنه‌هایی زیبا از شهادت و از خودگذشتگی را به نمایش گذاشتند.

وی از حضور ۹۰ طلبه رزمنده در گردان ثارالله سخن گفت و خاطرنشان کرد:‌ روحانیون و طلبه‌های رزمنده در جبهه‌های نبرد هشت ساله فقط نقش تهییج‌کنندگی و بسیج مردم را بر عهده نداشتند بلکه در بسیاری از اوقات در پست‌ها و مناصب مهم فرماندهی عملیات هدایت‌گر رزمندگان بودند.

حاجی صادقی روحانیت و علما را سنگرنشینان دفاع از اسلام و انقلاب دانست و تصریح کرد: دین خداوند نعمت بزرگ خداوند متعال و عامل سعادتمندی انسان‌ها در دنیا و آخرت است بنابراین روحانیون و علما برای نجات و پاسداری از دین خداوند در برابر دشمنان از تمام جان خود می‌گذرند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه هر کجا دشمن به‌دنبال تحمیل اراده خود به ملت و نظام باسد روحانیت ساکت نمی‌نشیند افزود:‌ شهادت عالی‌ترین مدال و بزرگترین عنایت حق تعالی به مؤمنان است و روحانیون نیز به تأسی از همین مفهوم ارزشمند به استقبال آن می‌روند.

Share