یادواره شهدای طلبه و روحانی غرب گیلان برگزار می‌شود

یادواره شهدای طلبه و روحانی غرب گیلان ۳۰ آبان‌ماه در فومن برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه هماهنگی یادواره شهدای روحانی و طلبه غرب و جنوب غربی گیلان با حضور فرمانداران فومن و شفت، ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه در سپاه استان، فرماندهان سپاه نواحی، نمایندگان ولی فقیه در سپاه نواحی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۹۷ در محل فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

 فرماندار فومن در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم یادواره شهدای روحانی و طلبه غرب گیلان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت:‌ تمامی برنامه‌ها و مقدمات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم در شهرستان فومن تدارک دیده شده است.

 محمود قاسم‌نژاد با بیان اینکه پاسداشت مقام شهدای طلبه و روحانی غرب گیلان برای نخستین بار در استان برگزار می‌شود ابراز داشت:‌ یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مسیر حرکت جامعه به سمت آرمان‌های جمهوری اسلامی و امام راحل را نمایان‌تر می‌کند.

وی ضمن تأکید بر لزوم ترویج یاد و نام شهدا،‌ این کار را زمینه‌ساز گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه دانست و افزود:‌ برگزاری یادواره‌های شهدا در حقیقت فرصتی مغتنم برای تبلیغ و ترویج سیره و نحوه زندگی شهدا است و یقیناً آثار و برکات فراوان مادی و معنوی را در جامعه ایجاد می‌کند.

فرماندار فومن از انجام مقدمات برگزاری یادواره شهدای طلبه و روحانی غرب گیلان سخن گفت و ابراز داشت:‌ تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا تمامی فرمانداری‌های غرب گیلان در راستای اطلاع‌رسانی گسترده نصبت به تهیه بنرهای تبلیغاتی و نصب آن‌ها در ورودی و خروجی شهرها اقدام کنند.

 وی برپایی غرفه‌های فرهنگی با حضور راویان دفاع مقدس را از جمله برنامه‌های جانبی مراسم یادواره شهدای روحانی غرب گیلان اعلام کرد و بیان داشت:‌ در هر یک از این غرفه‌ها راویان شهرستان‌های مختلف حضور دارند و درباره شهدای همان منطقه برای مردم و بازدیدکنندگان صحبت می‌کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه فومن نیز در این مراسم خاطرنشان کرد:‌ روحانیون همواره در تمامی عرصه‌ها چه در خلال شکل‌گیری نهضت به رهبری امام راحل و چه برای پیروزی آن در بهمن سال ۵۷ و سپس در دوران دفاع مقدس همواره حضور فعالی داشتند.

حجت‌الاسلام میرشمس حسینی با بیان اینکه شهدا تمام هستی خود را به پای درخت انقلاب ریختند تصریح کرد:‌ روحانیت به رهبری معمار بزرگ انقلاب اسلامی نهضت بیداری اسلامی در برلبر جبهه استکبار جهانی را شکل دادند و با تمام وجود خود برای آزادی و استقلال کشور مبارزه کردند.

وی به تأکید بر اینکه قشر روحانی و طلبه در دوران دفاع مقدس منبر وعظ و خطابه را کنار گذاشته و اسلحه به دست وارد نبرد با دشمن شدند افزود:‌ همگرایی و اتحاد در بین آحاد ملت در دوران دفاع مقدس به خوبی قابل لمس بود به ‌طوری‌که همه فقط برای یک هدف متعالی در برابر دشمن ایستادند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه فومن برگزاری یادواره شهدا به ویژه شهدای روحانی را زمینه ساز ایجاد اتحاد دانست و عنوان کرد:‌ آن‌چه که امروز بیشتر از گذشته انقلاب اسلامی به آن نیاز دارد حفظ اتحاد، انسجام‌ و وحدت کلمه در بین آحاد ملت ایران اسلامی است.

وی به تهدیدات فزاینده دشمن در عرصه جنگ اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و ابراز داشت:‌ در موقعیت فعلی دشمنان با تمام ابرازهای خود در برابر جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند اما یاد و نام شهدای گرانقدر اسلام صبر و استقامت مردم در برابر فشارهای استکبار جهانی را افزایش می‌دهد.

Share