مشکلات بیمه‌ای بیماران سندروم دان ناشی از کمبود اعتبار برای قانون حمایت از حقوق معلولان است

عضو فراکسیون معلولان مطرح کرد: بیماران سندروم دان همانند بیماران اوتیسم و همه گروه های خاص بیماری های معلولیتی مظلوم هستند و باید به صورت ویژه مورد توجه مسئولان قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  در رابطه با مشکلات بیمه‌ای بیماران سندروم دان گفت: متاسفانه قانون حمایت از حقوق معلولین به بودجه ۹۷ نرسید و بعد از آن تصویب شد، مشکلات امروز معلولان به حق بوده چرا که اعتبار کافی در بودجه ۹۷ دیده نشده است.

سلامت مهمترین بخش حوزه معلولان است

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: مشکلات مربوط به معلولان در قانون برنامه ششم توسعه و قانون حمایت از معلولان به صورت کامل دیده شده است و قطعاً اگر در لایحه بودجه ۹۸ نیز گنجانده شود در مجلس تصویب خواهد شد. در مباحث مربوط به معلولین، سلامت مهمترین بخش است  و ما در فراکسیون معلولان این موضوع را با جدییت  پیگیری می‌کنیم و امیدروایم برای جامعه معلولین کشور نیز کارساز باشد.

دولت مردان به جامعه معلولین توجه کنند

عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به مشکلات بیماران سندروم دان گفت: بیماران سندروم دان همانند بیماران اوتیسم و همه گروه های خاص بیماری های معلولیتی مظلوم هستند و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرند. متاسفانه این حس و اراده در جامعه دیده نمی‌شود. البته نمی‌توانیم به عدم اعتبار در این حوزه انتقادی کنیم اما معتقدیم دولت مردان باید به جامعه معلولین در بودجه ۹۸ توجه بیشتری داشته باشند.

عضو فراکسیون معلولان مطرح کرد: در این لایحه همه گروه های خاص بیماری‌های معلولیتی به یک میزان دیده شده اند،اما نوع بیماری و گرید هرکدام توسط دولت در آیین‌نامه مربوطه  تفکیک خواهد شد.

Share