مسئولان کشور برخورد با مفسدان اقتصادی را در رأس امور قرار دهند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی‌ با تأکید بر لزوم اقدام مسئولان برای برخورد با مفسدان اقتصادی گفت‌: برخورد با این اخلالگران زمینه استقرار عدالت را در جامعه فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در یادواره نخستین شهیده صالحین بسیج کشور زهرا دقیقی در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت:‌ از مسئولان نظام انتظار داریم برای کنترل اوضاع اقتصادی جامعه برخورد با مفسدان را جدی‌تر بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه کشور با چالش‌های بزرگ اقتصادی روبه‌رو است تصریح کرد:‌ با وجود تمام این مشکلات و تنگناهای اقتصادی که توسط دشمنان طرح‌ریزی و پیاده شده است جمهوری اسلامی همچنان و با قدرت به راه مقدس و هدف بزرگ خود ادامه می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ابراز داشت: تمام مدیران و مسئولانی که در کشور جایگاه و منصبی دارند باید ضمن امانت‌داری از حقوق بیت‌المال با اتخاذ تدابیر ویژه و راهکارهای اساسی در مسیر رفع مشکلات و معضلات گام بردارند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه مقام معظم رهبری به سران قوای سه‌گانه اختیارات ویژه داده‌اند ابراز داشت: سوءتدبیرها و ضعف‌های بسیار زیادی در حوزه مسائل اقتصادی اتفاق افتاد اما امیدواریم مسئولان ذیربط ضمن برخورد جدی با متخلفان در زمینه معیشت مردم راهکارهای جدی‌تری را اجرایی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن از چندین جبهه در فکر وارد کردن آسیب به کشورمان است گفت: ترویج مسائل ضدفرهنگی و جنگ نرم در این حوزه از نقشه‌های شوم دشمن برای اضمحلال نظام خانواده و نابودی آن بوده که در این راه تمامی ابزارها و امکانات خود را به نوعی بسیج کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تمسک به فرهنگ شهادت،‌ عاشورا و ولایت فقیه را نجات‌بخش کشور از نقشه‌های شوم دشمن دانست و گفت:‌ دشمن با نفوذ در شبکه‌های اجتماعی و با هدف قرار دادن قشر نوجوان و جوان کشور قصد دارد در مورد اساسی‌ترین موضوعات اعتقادی شبهه ایجاد کند.

آیت‌الله دری نجف آبادی به ایستادگی و مقاومت مردم غزه در برابر تجاوزکاری‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ابراز داشت: در روزهای اخیر این رژیم غاصب و کودک‌کش حملات بسیار زیادی را علیه مردم غزه انجام داد اما با شلیک بیش از ۵۰۰ موشک سیلی بزرگی از رزمندگان اسلام خورد.

امام جمعه اراک پیروزی‌های مردم غزه،‌ لبنان،‌ یمن و بسیاری از ملت‌های مظلوم را از آثار نهضت امام راحل دانست و عنوان کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با نهضت مبارزه با استبداد و استعمار خود در حقیقت روح تازه‌ای در جسم و جان ملت‌های مسلمان برای ایستادگی در برابر جبهه کفر دمید.

وی ایستادگی علمای بزرگی نظیر شهید مدرس و یا مقاومت شهید میرزا کوچک جنگلی و یارانش را زمینه‌ساز پیروزی انقلاب ارزیابی کرد و گفت: این بزرگان و شهدای تاریخ با تمام جان خود در برابر حکومت‌های ظلم و جور ایستادگی کرده و در این راه مقدس با سربلندی تمام جان خود را فدا کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مساله بنیان خانواده و فرزندآوری باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد تصریح کرد:‌ در اوایل دهه ۷۰ و با توجه به اقتضای آن دوران تلاش‌های بسیار زیادی برای توفق رشد جمعیت در کشور انجام شد اما ادامه پیدا کردن آن خسارت‌هایی را ایجاد کرد.

آیت‌الله دری نجف آبادی اجرای راهکارهایی برای افزایش زاد و ولد در کشور و ترغیب جوانان برای ازدواج را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: امیدواریم متولیان تدابیری حکیمانه در این مورد بیاندیشند تا ضمن تسهیل در امر ازدواج جوانان مردم به فرزندآوری علاقه بیشتری نشان دهند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه دین مبین اسلام برای مقام زن ارزش بسیار زیادی قائل شده است عنوان کرد: در زمانی که عرب جاهلیت اقدام به کشتن و زنده به گور کردن دختران خود می‌کرد قرآن کریم و دین مبین اسلام برای مقام زن در اجتماع جایگاه بسیار رفیع و ویژه‌ای را قائل شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تربیت فرزندان صالح را از وظایف بانوان و زنان مؤمنه دانست و افزود: اگر در یک جامعه‌ای بانوان در جایگاه رفیع و حقیقی خود قرار داشته باشند علاوه بر اینکه بنیان خانواده به سمت تعالی حرکت می‌کند توطئه‌های دشمن در قالب جنگ فرهنگی نیز کاملاً خنثی و بی‌اثر می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی هفته وحدت را از جمله برکات استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت:‌ امام راحل با نامگذاری این هفته در حقیقت مسیر اتحاد و انسجام جامعه اسلامی را ترسیم کرد تا راه‌های نفوذ و شیطنت دشمنان برای اخلال در صفوف مؤمنان بسته شود.

Share