غافلگیری بزرگ نیروی دریایی ارتش برای غربی‌ها در راه است

فرمانده نیروی دریایی با تاکید بر بی اثر بودن تهدیدات دشمنان گفت هر چند ایران از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قربانی تحریم های گوناگون بوده که بیشترین آنها بر بخش دفاعی اعمال شده است اما این تحریم ها بر قدرت نظامی ایران تاثیر نگذاشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، امیر دریادار حسین خانزادی با تاکید بر بی اثر بودن تهدیدات دشمنان گفت هر چند ایران از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قربانی تحریم های گوناگون بوده که بیشترین آنها بر بخش دفاعی اعمال شده است اما این تحریم ها بر قدرت نظامی ایران تاثیر نگذاشته است.

وی در طول حضور خود در دهلی نو اظهار کرد: کشور ایران و نیروهای مسلح بویژه در بخش هایی مانند نیروی دریایی و نیروی هوایی که تجهیزات محور هستند بیشترین تحریم ها را تحمل کرده اند اما در طول سالیان متمادی ثابت کرده اند که نه تنها تحریمها بر روی نیروهای مسلح اثر نکرده بلکه باعث بلوغ و شکوفایی حوزه های علمی و فن آوری در مجموعه نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی شده اند.

فرمانده نیروی دریایی افزود: امروز در مجموعه نیروی دریایی به لطف و برکت انقلاب اسلامی ایران که باعث رشد و پویایی هم در بدنه کشور و هم در مجموعه نیروهای مسلح شده است در جوانان توانایی ساخت پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و دفاعی دریایی نیز ایجاد شده است.

وی درباره دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی علیرغم همه تحریم ها افزود: اکنون نیروی دریایی ناوشکنهایی با قابلیت حمل بالگرد و پرتاب موشک و اژدر در اختیار دارد و قرار است ماه آینده نیز شاهد الحاق یک فروند جدید از این ناوشکنها تحت عنوان ناوشکن ‘ایران – سهند’ به نیروی دریایی در ناوگان جنوب باشیم.

دریادار خانزادی همچنین خاطرنشان کرد که زیردریایی ‘ایران – فاتح’ نیز که اولین فروند از نسل جدید زیردریایی ها و دارای کلاس متوسط است بزودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد که قطعا این زیردریایی برای دشمنان از چند جهت یک غافلگیری خواهد بود چرا که نیروی دریایی موفق شده است بعد از تجربه زیردریایی های کلاس سبک یا غدیر، زیردریایی هایی با فن آوری بالاتر، تسلیحات جدیدتر، امکانات بیشتر و مدت ماندگاری بیشتر در زیر آب ساخته است.

فرمانده نیروی دریایی تاکید کرد که چنین دستاوردهایی هم باعث ارتقا توان دفاعی ایران می شود و هم به دلیل ایجاد خودکفایی در تولید تسلیحات دفاعی باعث بی خبری دشمنان از ظرفیت و توانمندی دفاعی کشور می شود.

او گفت به جرات همینجا عرض می کنم که تجهیزات جدید نیروی دریایی حتما و حتما برای غربی ها یک غافلگیری بزرگ است.

وی افزود: نسل شناورهای کلاس موج که اولین آنها جماران بود با دستور و فرمان مقام معظم رهبری کار خود را درست زمانی که هیچکس تصور نمی کرد که جمهوری اسلامی ایران روزی توانایی ساخت پیچیده ترین آرایه های دریایی رو داشته باشد آغاز کرد.

او گفت: جماران یک تجربه بسیار موفق بود که تجارب دریانوردی بسیار زیادی را طی سالهای گذشته داشته و در مأموریتهای گشت دریایی و برقراری امنیت دریایی در منطقه خلیج عدن همواره در ناوگروهها به طور متناوب حضور داشته است.

به گفته فرمانده نیروی دریایی، بر اساس همین تجارب، شناورهای بعدی پیشرفته تر و کامل تر از ‘موج دو ‘ و ‘موج سه’ ساخته شده است.

دریادار خانزادی افزود: بلافاصله پس از رونمایی از ‘ایران – سهند’ که آذر ماه به نیروی دریایی ملحق می شود ناوشکن ‘ایران – دنا ‘ رونمایی خواهد شد که از نسل جدید است و توانایی بیشتری نسبت به ‘موج یک’ دارد.

فرمانده نیروی دریایی گفت: در ادامه ی ساخت زیردریایی های کلاس متوسط ، مجموعه ای از زیردریایی های دارای توانایی ماندگاری بیشتر در زیر آب در آینده تولید خواهد شد.

امیر دریادار حسین خانزادی بامداد روز یکشنبه در راس هیاتی نظامی وارد دهلی نو پایتخت هند شد.

وی به منظور شرکت در همایش دهمین سالگرد تاسیس سمپوزیوم نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند موسوم به (IONS) به هند سفر کرده است.

Share