حواشی ازدواج مجدد شهردار سابق تهران | میترا نجفی: تهمت زدند که زن صیغه‌ای دکتر هستم!

میترا نجفی همسر قانونی محمد علی نجفی شهردار سابق تهران در واکنش به حواشی اخیر پیرامون دکتر نجفی گفت: هر فردی می تواند عاشق بشود و ازدواج کند، همه انسان ها تا زمانی که جان دارند در وجود ما حس دوست داشتن وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، میترا نجفی همسر قانونی محمد علی نجفی شهردار سابق تهران در واکنش به حواشی اخیر پیرامون دکتر نجفی گفت: هر فردی می تواند عاشق بشود و ازدواج کند، همه انسان ها تا زمانی که جان دارند در وجود ما حس دوست داشتن وجود دارد.

وی در گفت و گو با کانال خبری امید مردم ادامه داد: هر انسانی یک زندگی خصوص دارد؛ چه آقای دکتر نجفی و هر شخصیت دیگر؛ درست نیست با کسی که واقعا اینقدر برای کشور و نظام زحمت کشیده است ،اینطوری رفتار کنند؛ با تمسخر صحبت کنند که ایشان چرا ازدواج کرده است.

متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم

نجفی افزود: یه عده می گویند طلاق می گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف ها چه چیزی است؟ این حرفها را می زنند تا به زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظرها را به خود جلب کنند، متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقد نامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت.

قول می دهم اگر هر مشکلی بود شفاف سازی کنم

وی با اشاره به تهمت هایی به او و همسرش زدند تاکید میکند: به ما تهمت زدند که ایشان روابط نامشروع داشته است، من قول می دهم به همه مردم تا الان من هیچ چیز بدی از دکتر نجفی ندیدم؛ اگر رسانه ای که ادعای شفاف سازی دارد و به همسر من تهمت زده اند که رابطه نامشروع داشته ،من می گویم؛ اولا ایشان شاکی خصوصی ندارد و در ضمن من خودم قول می دهم اگر هر مشکلی بود شفاف سازی کنم؛ ولی حق دیگران نیست در حریم زندگی خصوصی ما وارد شوند.

متیرا نجفی با اشاره به انتشار کلیپ صوتی از وی در فضای مجازی می گوید: تقریبا چند ماه پیش یک کلیپ در خارج از کشور ساخته شد که صداهای من را تقطیع کرده اند و بریده بریده به هم وصل کرده اند تا مرا تخریب کنند در حالیکه واقعیت چیز دیگری بود.

همسر شهردار سابق تهران گفت: تمام حساب های بانکی من و آقای دکتر نجفی قابل بررسی است و اینقدر شفاف هستیم بیایند بررسی کنند.ما هیچ چیز سیاهی در زندگی نداریم.

وی با اشاره به نحوه ازدواجش با دکتر نجفی تاکید کرد: آقای دکترنجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم. این زندگی سر گرفته است و دلیلی ندارد که عده ای دنبال حواشی باشند. هر موضوعی و مسئله ای پیش بیاید با مدرک و سند از آقای دکتر نجفی در رسانه ها اعلام می کنم. ما اردیبهشت ۹۷ با هم ازدواج کردیم و متاسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته اند چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است. تهمت زننده ها را به خدا واگذار می‌کنیم.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: واقعا اگر مردم منتظر اتفاقی هستند؛ هر مسئله ای از طرف اقای نجفی بعنوان خلاف باشد، من در رسانه ها اعلام میکنم.

دانشور: همان بهتر که شهردار سابق استعفا کرد

بعد از انتشار این خبر فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهر به صحبت های همسر دوم نجفی در ایسنتاگرام واکنش نشان داد و گفت: همان بهتر که نجفی استعفا کرد.

فاطمه دانشور عضو اصلاح طلب سابق شورای شهر تهران گفت: امروز در میان انبوه اخبار در رسانه های اجتماعی؛اظهارات خانم میترا نجفی همسر آقای نجفی شهردار پیشین تهران توجهم را جلب کرد؛ برخی استعفای جنجالی و پر از ابهام شهردار سابق تهران را به این خانم مربوط می دانند؛ خانمی که به گفته ایشان و با استناد به متن منتشر شده ظاهراً اردیبهشت امسال به عقد دائم آقای نجفی در آمده اند؛ خب! من خیلی به ارتباط این ماجرا و استعفای شهردار سابق وارد نمی‌شوم اما چیزی که برایم بعنوان یک زن و فعال اجتماعی حوزه توانمند سازی زنان و کودکان آسیب دیده مهم است نادیده گرفتن همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان است که احساسات، نجابت،  وفاداری و مهربانی‌شان نادیده گرفته می شود، زنانی که بیشتر عمر و جوانی خود را پای همسرانشان گذاشته اند و اکنون در میانه مصاحبه خانم میترا من مجال یافته ام تا در میانه این غوغا از سکوت آنها بگویم! متاسفانه این قصه سر دراز دارد و بسیار در سطح مدیران دولتی و خصوصی کشور دیده می‌شود، آشکار یا پنهان، موقت یا دائم! درد سهمگینی که هر چقدر به لایه های پایین تر جامعه می رویم اثراتش سخت تر و خرد کننده تر است.

وی بیان کرد: من با اثر این مصاحبه در حوزه سیاست و … کاری ندارم؛ این مصاحبه بسیار بی باکانه به قبح زدایی از ازدواج مجدد و چند همسری پرداخته است؛ امری که هر چند از نظر شرع و قانون پذیرفته است اما طرح این گونه اش در رسانه ها به هیچ وجه پذیرفته نیست و گویی ما در ایران می خواهیم همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس باشیم!

دانشور گفت: متاسفانه این مصاحبه هرچند در دفاع از ازدواج رسمی و قانونی خانم و آقای نجفی در رسانه های اجتماعی منعکس شده و دفاع از این پیوند حق ایشان است؛ اما ظاهراً خانم نجفی دو نکته را فراموش کرده اند:
اول؛ یادشان رفته که به ترویج تعدد زوجات و قبح زدایی از آن پرداخته اند که در فرهنگ حاکم بر جامعه ما علی رغم عدم اشکال شرعی و قانونی، چندان پذیرفته نیست.
دوم؛ از تکریم و یاد کردن از همسر اول دکتر نجفی غافل شده اند و ظاهراً می خواهند خانه خوشبختی شان را که حقشان هست بر روی ویرانه های زندگی زنی دیگر از جنس خودشان بسازند و این عین بی اخلاقی است!

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان که درگیر ماجرای ازدواج مجدد همسرشان شده اند شاید چیزی نگویند؛ بسازند و دم نزنند اما من می گویم اولین حس و تجربه تلخی که برای این زنان و مادران رخ می‌دهد حس ناخوشایندی است؛ می شکنند و شاید به روی خودشان نیاورند اما آنها زن هستند و مملو از احساسات، کنار آمدن زن هم از جنس صبوری و مهربانی است؛ ازدواج دوم ، سوم و … تا زمانی که همسر اول وفادار ایستاده است را عین بی اخلاقی می‌دانم و دوست ندارم این مصاحبه زمینه ساز ترویج این رفتار در جامعه شود؛ پس میترا خانم! از شما به عنوان یک زن می خواهم کمتر مصاحبه کنید؛ چون دیدم خیلی با افتخار مصاحبه کرده اید و از کار خودتان و دکتر دفاع کرده اید، این حق شماست اما ای کاش به اثرات ویرانگر این مصاحبه و اثری که بر جامعه می گذارد هم فکر می کردید؛ نمی خواهم این ماجرا دلیلی شود برای دیگر آقایانی که آنها هم بخواهند چندهمسری پیشه کنند، و فردا جامعه و ما گرفتار اثرات آن در میان همسران و فرزندانشان باشیم، شاید بگویید من سیاه نمایی میکنم یا با شما مشکلی دارم؛ نه این روایت را اگر مثل من پای درد مددجویان و آسیب دیدگان در مهرآفرین بنشینید دیگر قضاوت بدی نخواهید کرد…

دانشور افزود: اما به عنوان عضو سابق شورای شهر تهران با جناب دکتر نجفی سخنی دارم؛ آقای دکتر! کار خوبی کردید که استعفا کردید! چون مردی که پای عهد با همسری که یک عمر به پایش نشسته نایستد پای عهدش با مردم و شهروندان شهرش هرگز نمی ایستد…

 

Share
 • دیارمیرزا نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
 • لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید.
 1. Parsa آبان ۷, ۱۳۹۷

  خانم محترم بحت پایبندی به خانواده را با عهد و پیمان با مردم چرا مقایسه میکنید؟ مابقی مسیولین خیلی نیست که پای تعهدات ملی خود ایستاده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تانیا چیزی که شرعی است را یک فرد مسلمان متل شما چرا میخواهد هی با بالا پایین پریدن لوت نماید؟؟؟؟ اینها مقاومت منفی است اگر که باید بپذیریم اصول شرعی و دینی را

  ۰

  ۵
 2. محمد مرآت آبان ۸, ۱۳۹۷

  باسلام
  درود بر خانم دانشور که حق مطلب را ادا کردن
  ولی اون اقایی که دلایل متقن ودرست ایشان را برنتافتند وبه بیراهه زدن شک نکنید کسی هستند از قماش اقای نجفی که بر خلافهای اخلاقیشان کلاه شرعی میگذارند .نامسلمانانی که ازدین برای شهوتشان
  مایه میگذارند

  ۵

  ۱
 3. بنده خدا آبان ۹, ۱۳۹۷

  خخخخخخخخخخخخخخخخ آره ما هم باور کردیم که شما تور بعضی …. برای دکتر نبودید توری که دکتر با کوله باری از تجربه نباید فریب میخورد و در اون تور نمی افتاد تا مجبور نشه برای جلوگیری از آبروریزی استعفا بده

  ۰

  ۱
 4. يا علي مدد آبان ۹, ۱۳۹۷

  ممنون از خانم دانشور عزیز….خسته نباشید به زنان بزرگی که با تحمل تمام سختیها ، مردهای کوچک و بی عرضه را در جامعه نام دار میکنند تا میترا نخفی های تازه به دوران رسیده از عمل وقیح جانورانی امثال خود و محمد علی نجفی ها دفاع کنند.وای به حال ما که روزگاری سکان هدایت آموزش و پرورش دست این آدم بود وحالا فهمیدم چرا سعید طوسی ها و سعید مرتضویها روز به روز در حال زیاد شدند..لعنت بر هر مرد و زنی که هرزگی و چشم چرانی را از احکام شرعی بداند و ترویج کند…این بود کارنامه سیاسی سیاستمداران نظام اسلامی..افسوس

  ۴

  ۰
 5. سارا عابدی آبان ۹, ۱۳۹۷

  درود بر خانم دانشور. متاسفم که “میتراها” به این راحتی عشق رو به لجن می کشن و به اسم دوست داشتن و عاشق بودن از پا گذاشتن به هیچ حریمی ابا ندارن. متاسفم که محمد علی نجفی ها شیره جان و جوانی یک زن رو مثل زالو می مکند و بعد به اسم “عشق” سر از بستر های دیگه در میارن.

  ۴

  ۰

اخبار ویژه