جعفرزاده: همه ما در مقابل مسئولیتی که پذیرفته‌ایم باید پاسخگو باشیم

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه با همه شرایط سختی که این روزها بر جامعه می‌گذرد باید مقاوم بود، گفت: همه ما در مقابل مسئولیتی که پذیرفته‌ایم باید پاسخگو باشیم و در این راه تلاش شبانه روزی و مستمر داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در نشست با نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف بنیاد شهید و امور ایثارگران کسب رضایت مندی در جامعه ایثارگری است، گفت: در این مسیر از تمام توان و ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.

پاکاری با اشاره به وجود برخی موانع در خدمات رسانی به ایثارگران خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات، عدم اجرای دقیق قوانین مرتبط با ایثارگران است که امیدواریم با تلاشهای نهادهای نظارتی و بویژه مجلس شورای اسلامی این امر برطرف گردد.

وی افزود: در بسیاری از حوزه‌ها مانند آموزش، فرهنگی، اشتغال و عملکرد سایر حوزه ها در سال جاری روند روبه رشدی را نسبت به سال‌های گذشته داشته‌ایم. در حوزه فرهنگی مانند ثبت خاطره و مستند نگاری، برگزاری نمایشگاههای تخصصی و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی به صورت تخصصی در حال فعالیت است.

این مقام مسئول برگزاری جشنواره نامه‌ای به یک شهید و مدرسه خلاقیت و ایده پردازی را از دیگر برنامه‌های تخصصی بنیاد دانست و گفت: در تلاش هستیم تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به بهترین شکل ممکن برگزار نموده و در جهت انعکاس مطلوب برنامه‌ها گام‌های موثری برداریم.

وی در ادامه در خصوص مباحث مرتبط با جامعه ایثارگری در حوزه‌های درمان، اشتغال، آموزش و دیگر حوزه‌ها گزارشی را ارائه نمود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه همه ما در قبال ایثارگران مسئول هستیم گفت: مطالبات به حقی که ایثارگران امروز از مسئولین دارند، وظیفه همه ما را صد چندان می‌کند زیرا آنان برای این انقلاب و نظام از مهم‌ترین بخش زندگی خود که فرزندان و جانشان بود گذشتند.

وی افزود: جامعه در مقابل این ایثار و از خودگذشتگی مسئول است و امروز اگر در مقابل تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن مقاوم هستیم به برکت خون پاک شهدا و ایثار جانبازان و آزادگان است که کشور را از هر دسیسه‌ای مصون می‌دارد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران، دارای یکی از بهترین و اعتقادی‌ترین مجموعه نیروی انسانی است، که براساس تخصص و اعتقاد از هیچ کوششی برای ایجاد رضایتمندی در جامعه ایثارگری دریغ نمی‌کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه با همه شرایط سختی که این روزها بر جامعه می‌گذرد باید مقاوم بود، گفت: همه ما در مقابل مسئولیتی که پذیرفته‌ایم باید پاسخگو باشیم و در این راه تلاش شبانه روزی و مستمر داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانینی که در حوزه ایثارگران در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه قوانین بسیار خوبی جهت حمایت از ایثارگران در مجلس در سالیان اخیر وضع شده است و در خصوص پرداخت مطالبات باقی مانده ایثارگران و سایر موارد مغفول مانده در سطح ملی پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

جعفرزاده استفاده از فرصت‌های قانونی و ظرفیت‌های پیش بینی شده برای ایثارگران را در برنامه ششم، مهم عنوان نمود و گفت: برخورداری ایثارگران از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و … در قوانین باید با جدیت و پیگیری مسئولین محقق گردد.

وی در پایان ضمن تبریک کسب مقام برتر بنیاد استان در جشنواه شهید رجایی استان گیلان، کسب این مقام را بیانگر شفافیت بنیاد به عنوان یک دستگاه خدمت رسان بیان کرد.

Share