جزئیات جدید از دیدار نتانیاهو با پادشاه عمان

یک روزنامه عبری زبان از جزئیات جدیدی در مورد دیدار نخست‌وزیر اسرائیل با پادشاه عمان طی هفته گذشته پرده برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرگزاری معا، روزنامه عبری «یسرائیل هیوم» نوشت که سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به سلطنت‌نشین عمان و دیدار با سلطان قابوس، پادشاه این کشور برای نخستین بار در روز پنجشنبه گذشته صورت گرفت. این در حالی است که نتانیاهو بارها با «یوسف بن‌علوی» وزیر امور خارجه عمان دیدار کرده بود.

این روزنامه عبری‌زبان نوشت که نتانیاهو بیش از یک سال و نیم گذشته و طی سفرهای خارجی خود بارها با وزیر خارجه عمان خارج از سرزمین‌های اشغالی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

این روزنامه با اشاره به سفر بن علوی به سرزمین‌های اشغالی در ماه فوریه گذشته و دیدار با مقام‌های صهیونیست بر تماس تلفنی نتانیاهو با سلطان قابوس در جریان این سفر تاکید کرد.

روزنامه یسرائیل هیوم گزارش داد که پس از دیدار نتانیاهو با سلطان قابوس یک جشن موسیقی با پخش موسیقی تلفیقی آفریقایی، هندی و فارسی برای نخست‌وزیر اسرائیل برگزار شد که احساسات او به شدت تحت تاثیر قرار گرفت.

این روزنامه به نقل از یک منبع مسئول سیاسی اسرائیل نوشت که دیدار نتانیاهو از سلطنت‌نشین عمان ۱۲ ساعت کامل طول کشید که طی این دیدار، نخست‌وزیر اسرائیل به شدت تحت تاثیر شخصیت و خرد سلطان قابوس قرار گرفت،‌ به گونه‌ای که پادشاه عمان نظر خود را در مورد دو موضوع و یا دو پرونده دیگر اعلام کرد. این منبع هیچ اشاره‌ای به نام و یا جزئیات این دو موضوع نکرده است.

Share