اعلام برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به مناسبت ۱۳ آبان

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، افزود: این مجموعه نمایشگاهی شامل سه فصل است، که یک فصل از این مجموعه نمایشگاهی درباره خود آمریکایی ها و تاریخ شان است. فصلی دیگر در خصوص آمریکا و “ماست” و فصلی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهیار فتحی پور ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، با اشاره به برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان در ایام ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار اظهار داشت: برپایی نمایشگاه تاریخ مستطاب آمریکا از ۹ لغایت ۱۵ آبان ماه در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت، از جمله این برنامه‌ها است.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با بیان اینکه این نمایشگاه برگرفته از کتاب تاریخ مستطاب آمریکا می باشد، افزود: این مجموعه نمایشگاهی شامل سه فصل است، که یک فصل از این مجموعه نمایشگاهی درباره خود آمریکایی ها و تاریخ شان است. فصلی دیگر در خصوص آمریکا و “ماست” و فصلی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته است.
وی، ادامه داد: هدف از این مجموعه نمایشگاهی آموزش تاریخ نیست؛ بلکه روایت آن است. به همین دلیل هر آنچه که در این نمایشگاه مشاهده و خوانده می شود «مستند» است. یعنی منابع و اسنادش موجود است و هیچ مطلبی بدون سند نیامده است.
فتحی پور به پخش فیلم و مستندهای ضد آمریکایی در صطح مدارس و قرارگاه های دانش آموزی اشاره کرد و افزود: با هدف آشنایی دانش‌آموزان با نقشه‌های شوم استکبار جهانی، اکران فیلم‌ها و مستندهای ضد استکباری در قالب سینما انجمن در مدارس و اتحادیه شهرستان‌ها پیش‌بینی شده است.
مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان خاطرنشان کرد: قرائت وصایای شهدای دانش‌آموز در صبحگاه مدارس با محوریت استکبار ستیزی از دیگر برنامه‌های این مجموعه در ایام‌الله ۱۳ آبان است.
فتحی پور، با بیان اینکه نشست‌های بصیرت افزایی در راستای معرفی استکبار و چگونگی مقابله با آن در سطح مدرسه‌ای و قرارگاهی برگزار خواهد شد، گفت: بیانیه مشترک اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و بسیج دانش آموزی استان گیلان در نماز جمعه این هفته قرائت می‌شود.
وی در ادامه به حضور هویت‌ آفرین دانش‌آموزان انجمن اسلامی در راهپیمایی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: امسال نیز مانند سال‌های گذشته دانش‌آموزان با حضور تاریخ‌ساز خود در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.
فتحی پور در پایان با اشاره به برپایی نمایشگاه دانش‌آموزی در محل تجمع پایانی راهپیمایی ۱۳ آبان در رشت گفت: برگزاری پویش دانش آموزی “چرا مرگ بر آمریکا” و عرضه محصولات فرهنگی از دیگر برنامه های اتحادیه در روز راهپیمایی خواهد بود.

Share