یادواره شهدای روحانی شرق گیلا‌ن در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت‌:‌ یادواره ۵۲ شهید طلبه و روحانی شرق گیلان در آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز  اظهار داشت: مراسم بزرگداشت ‌۵۲ شهید روحانی و طلبه شرق گیلان،‌ در تاریخ ۱۱ مهر با حضور آحاد مردم شهید پرور و ولایتمدار استان در آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان عنوان کرد:‌ نخستین یادواره و مراسم پاسداشت مقام شهدای روحانی و طلبه شرق گیلان در تاریخ یاد شده رأس ساعت ۱۵ با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در گیلان و مداحی ذاکران و شعرخوانی شاعران آئینی برگزار می‌شود.

تسخیری با بیان اینکه ۴ هزار و ۲۰۰ طلبه و روحانی در دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمدند بیان داشت‌:‌ از میان این شهدای طلبه و روحانی ۱۵۲ شهید متعلق به دیار ولایتمدار استان گیلان است که همراه و همگام با سایر اقشار مختلف مردم در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر شدند.

وی وجود بیش از ۸ هزار شهید در استان گیلان را نشان از روحیه شهادت طلبی مردم دیار میرزاکوچک جنگلی دانست و ابراز داشت:‌ برگزاری مراسم‌ها و یادواره‌های شهدا علاوه بر پاسداشت مقام این جهادگران،‌ به تبیین بیشتر اهداف و سیره زندگی شهدا در بین آحاد مردم کمک می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه مراسم یادواره شهدای روحانی گیلان در سه حوزه استان برگزار می‌شود تصریح کرد:‌ علاوه بر یادواره شهدای طلبه و روحانی شرق گیلان در آستانه‌اشرفیه،‌ یادواره‌‌هایی نیز در غرب و مرکز استان با همین مضمون برگزار می‌شود.

تسخیری برگزاری یادواره شهدای شرق گیلان در آستانه‌اشرفیه با محوریت امام جمعه فقید آن را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد:‌ مراسم بزرگداشت مقام شهدای طلبه و روحانی غرب گیلان نیز با محوریت آیت‌الله بهجت در فومن و شهدای مرکز استان در رشت در تاریخ‌های تعیین شده برگزار می‌شود.

وی با دعوت از آحاد مردم ولایتمدار گیلان به ویژه شرق استان برای شرکت در یادواره شهدای طلبه و روحانی در آستانه اشرفیه گفت:‌ فرمانداران،‌ فرماندهان سپاه،‌ امامان جمعه،‌ بنیاد شهید،‌ ادارات اوقاف و امور خیره و بسیاری از نهادهای دیگر برای برگزاری این مراسم همکاری گسترده‌ای دارند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان اهداف برگزاری یادواره شهدای روحانی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ محور کردن برنامه‌های پاسداشت مقام شهدا، کیفیت‌بخشی‌ و اثرگذاری بیشتر این‌گونه مجالس در بین قشرها و آحاد مردم از اهداف برگزاری این اجتماع عظیم است.

تسخیری بر ضرورت تقویت تبیین و تقویت گفتمان جهاد در بین مردم به ویژه نسل‌های جدید را تأکید کرد و ابراز داشت:‌ دشمن با هر روش و توطئه‌ای درصدد دور کردن افکار و اذهان ملت و جوانان از فرهنگ شهادت و ایثار است تا به این ترتیب نقشه‌های شوم خود را علیه نظام اسلامی عملی سازد.

وی گسترش فرهنگ جهاد را ضامن پایداری و رمز پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت:‌ اقشار مختلف مردم با شرکت گسترده خود در یادواره‌های شهدا علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره آن‌ها مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و استکبار جهانی به سردمداری آمریکا می‌زنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان روشنگری و بصیرت‌افزایی را از دیگر اهداف مهم برگزاری یادواره‌های شهدا اعلام کرد و گفت‌:‌ زنده نگه‌داشتن ایثارگری‌ها و فداکاری‌های شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس در حقیقت تجدید بیعتی دیگر با آرمان‌های انقلاب و مقام معظم رهبری است.

Share