کنایه به نصب ۵۰۰ دوربین در آزادی | رسوبات ذهنی برخی افراد را با هزاران تیشه فرهادی نمی‌توان زدود

رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران در زمره ۲۰ اقتصاد برتر دنیا قرار دارد، گفت: ۵۰۰ دوربین برای بازی روز جمعه در ورزشگاه آزادی نصب شد در حالیکه اگر یکی از دوربین‌های مذکور فضای پشت جایگاه را در حادثه تروریستی اهواز پوشش می‌داد قلب ایران این گونه به درد نمی‌آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حشمت الله فلاحت پیشه در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: جمعه گذشته یکی از مسئولان با افتخار گفت ۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی تهران نصب شده تا دختران پسرنما را هنگام ورود به ورزشگاه بازداشت کنند این در حالی است که زمانی که با حسرت و اندوه مشغول بررسی جنایت تروریستی اهواز بودم به این فکر می‌کردم که حتی اگر یکی از این دوربین ها فضای پشت جایگاه را پوشش می‌داد قلب ایران این گونه به درد نمی آمد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: مواظب باشید راه را اشتباه نروید مشکل اصلی کشور تحریم خارجی و کمبود بودجه داخلی نیست بلکه غفلت از راهبرد جنگ سردی است که دشمنان علیه کشورمان طراحی کرده اند.

رسوبات ذهنی برخی افراد را با هزاران تیشه فرهادی نیز نمی توان زدود

وی بیان کرد: غرب در جنگ سرد با نظریه جرج کنان بلوک شرق را شکست داد؛ براساس این نظریه اقدامات باید در جهتی باشد که کشور هدف جاذبه های خود را برای اتباعش از دست دهد به گونه ای که مردم در داخل مایوس و مدینه فاضله را در کشور مهاجم بجویند. به همین دلیل شاخص اول توسعه هزاره جدید شاخص شادی است اما متاسفانه در ایران رسوبات ذهنی برخی افراد را با هزاران تیشه فرهادی نیز نمی توان زدود.

در شرایط عهد شکنی ترامپ وظیفه مردم از مسئولان خطیرتر است

فلاحت پیشه با بیان اینکه در شرایط عهد شکنی ترامپ وظیفه مردم از مسئولان خطیرتر است، اظهار کرد: اگر آنها در شناسایی خادمان از خائنان به منافع و امنیت ملی دچار اشتباه نشوند مسئولان از شرایط بهتری برای تصمیم گیری برخوردار می شوند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه بزرگ ترین خدمت به ملت، جلوگیری از تکمیل حلقه محاصره کشور توسط مثلث صهیونیستی، ارتجاعی و ترامپی است، خاطرنشان کرد: بزرگترین خیانت کشاندن ایران به مسیر افراط و انتحاری است که آن مثلث شوم برای ایران طراحی کرده است.

جهان، آمریکا نیست

وی ادامه داد: نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد نشان داد که جهان، آمریکا نیست و آمریکا، نیز ترامپ نیست. ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته حداقل ۴۰ نوع اقدام و راهبرد خصمانه را تحمل کرده و هر روز قدرتمندتر شده است اکنون ایران در زمره ۲۰ اقتصاد برتر دنیا قرار دارد و اگر بخواهیم مسیر پیشرفت را ادامه دهیم نباید اجازه دهیم هیچ عامل بیرونی سامان داخلی را برهم زند.

بزرگ ترین  آفت تحریم برای کشور ایجاد رانت های فاسد  قدرت و ثروت است

وی عنوان کرد:  بزرگ‌ترین آفت تحریم برای کشور ایجاد رانت‌های فاسد  قدرت و ثروت است. هنوز سرنوشت منافع ملت ایران در صحنه و پشت صحنه ‌بازی امثال زنجانی و ضراب مشخص نیست در حالیکه کاسبان تحریم برای خون ملت دندان تیز کرده اند.

با تصمیم‌گیری شفاف، روشن و محرم دانستن مردم برای همیشه زالوهای واسطه تحریم را از این بدنه باصلابت دور کنیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصمیم‌گیری شفاف، روشن و محرم دانستن مردم برای همیشه زالوهای واسطه تحریم را از این بدنه باصلابت دور کنیم، گفت: حرف ما این است؛ بخشی از تعلل‌های امروز در تصمیم گیری‌های اقتصادی و خاصه در اجرای تصمیمات ناشی از رخنه این رانت‌های قدرت و ثروت است.

وی یادآور شد: قوه قضاییه هر هفته گزارشی از برخوردها ارائه می‌دهد اما متاسفانه عدم معرفی مصادیق و به ویژه عدم شفافیت بازگشت اموال به بیت المال  و نحوه هزینه کرد آن به سود مردم شائبه های را حفظ کرده است. بی پایان شدن این داستان نشان می دهد مصونیت دانه درشت ها ادامه دارد به طور خاص مانع شویم که مشغله های انتخاباتی بر دغدغه منافع ملی غلبه نکند.

یکی از نشانه های انتخاباتی کردن رفتار سیاسی غلبه فضای توهین و تخریب بر منطق و تلاش برای حل مسئله است

این نماینده مردم با بیان اینکه یکی از نشانه های انتخاباتی کردن رفتار سیاسی غلبه فضای توهین و تخریب بر منطق و تلاش برای حل مسئله است، تاکید کرد: این آفت منجر به تضعیف توان تصمیم گیری و اجرایی کشور می‌شود مسئولان از تصمیم گیری و موضع گیری شفاف پرهیز می‌کنند و عمر و انرژی مملکت در لفافه ها و موج سواری ها هدر می‌رود.

تصمیم گیری و اجرا در کشور سالم و شفاف صورت گیرد

وی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری و اجرا در کشور سالم و شفاف صورت گیرد، اضافه کرد: در این صورت ترامپ مجبور خواهد شد به فصل بازگشت تحریم ها بازگردد.

فلاحت پیشه ادامه داد: هنوز موضوعی تحت عنوان FATF در مجلس مطرح نشده است آنچه که وجود دارد شامل ۴ لایحه می شود؛ ۲ لایحه اصلاح قانون داخلی و ۲ لایحه کنوانسیون خارجی.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ایران این لوایح را تصویب کند بهانه ها و توصیه های ۴۰ گانه FATF کنار می رود.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که تمامی نمایندگان پیامک های مختلف از توصیه و تهدید دریافت می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: من خواهش می کنم هر روزی که آخرین لایحه یا کنوانسیون در مجلس مطرح می شود بخشی از وقت را به خود FATF اختصاص دهیم. ببینید خود FATF چیست. مسئولان دولت، شورای عالی امنیت ملی کشور و مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجلس حضور یابند و صحبت کنند تا بتوانیم به درستی تشخیص دهیم که  FATF درارستای مصالح ملی است یا نه.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: نمایندگان جزو مظلوم‌ترین مسئولان کشور هستند ؛ چراکه نه تریبونی دارند و نه آدمی. کسانی که خود را پشت صحنه قایم کردند می خواهند تصمیم را به گردن مجلس بیندازند. زمان جلسه FATF افرادی از بانک‌ها، مجمع تشخیص، دولت و شورای امنیت حضور یابند و صحبت کنند. سپس در حضور مردم رای شفاف دهیم تا مشخص شود مردم مجلسی دارند.

Share