وزرایی که به مجلس معرفی می‌شوند، احتمالاً ۴ نفر خواهند بود

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت:‌ شریعتمداری به این دلیل در جلسه کمیسیون صنایع حضور نیافت که برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در شمال کشور باید به این صنایع سر می‌زد. عدم حضور در جلسه کمیسیون با هماهنگی مجلس بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حسینعلی امیری معاون رئیس جمهور در امور مجلس در حاشیه جلسه دولت در مورد اعلام اسامی وزرای پیشنهادی گفت: قانون اساسی به رئیس جمهور این اجازه را می‌دهد که هر وزارت‌خانه‌ای که وزیر ندارد حداکثر به مدت ۳ ماه با سرپرست اداره شود و ما اکنون در این فرصت قانونی به سر می‌بریم.ما در فرصت قانونی و بعد از بازگشت نمایندگان در جلسه علنی اعلام می کنیم.

وی در مورد تعداد وزرای پیشنهادی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی بیان داشت: چیزی که الان رسمی است  و به مجلس اعلام می‌شود دو وزارت خانه ای است که با سرپرست در حال اداره شدن است اما ممکن است با نظر رییس جمهور این تعداد بیشتر شود

امیری در مورد دلیل عدم حضور شریعتمداری در کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد:‌ شریعتمداری به این دلیل در جلسه کمیسیون صنایع حضور نیافت که برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب دیده در شمال کشور باید به این صنایع سر می‌زد، عدم حضور در جلسه کمیسیون با هماهنگی  مجلس بوده است.

امیری ادامه داد: مجلس هفته‌ی آینده جلسه‌ای ندارد و نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند. آیین نامه داخلی مجلس هم صراحت دارد که معرفی وزرا باید در جلسه علنی اعلام وصول شده و در راس یک هفته رسیدگی به رای اعتماد وزرا در دستور کار مجلس قرار بگیرد. در فرصت قانونی که ما اکنون در آن قرار داریم و وقتی که نمایندگان به مجلس بازگشتند، اسامی وزرای پیشنهادی در جلسه علنی بیان می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که چند وزیر به مجلس معرفی خواهد شد خاطر نشان کرد:‌دو وزارت‌خانه که با سرپرست اداره می‌شود، وزرای آنها معرفی می‌شوند و ممکن است رئیس جمهور برای دو وزارت خانه‌ی دیگر هم تصمیمات جدیدی اتخاذ کند.

امیری درباره‌ی استعفای دو وزیر جدید در دولت گفت: استعفای موردی در کار نیست، اما از همان ابتدا اعضای دولت به رئیس جمهور بیان کردند هر تصمیمی که به صلاح کشور است می‌تواند درباره‌ی اعضای دولت اتخاذ کند.

Share