مشارکت ۱۲ هزار دانش آموز آستارایی در جشن عاطفه‌ها

جشن عاطفه‌ها با حضور امام جمعه، فرماندار، جانشین فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان شهرستانی با نواخته شدن زنگ عاطفه ها در مدرسه دخترانه علی انصاری شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جشن عاطفه‌ها با حضور امام جمعه، فرماندار، جانشین فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان شهرستانی با نواخته شدن زنگ عاطفه ها در مدرسه دخترانه علی انصاری شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

فرماندار بندر آستارا در مراسم نواخته شدن زنگ جشن عاطفه ها در مدرسه دخترانه علی انصاری این شهرستان با اشاره به اهمیت دستگیری از نیازمندان در دین مبین اسلام، گفت: احسان و نیکوکاری و کمک به هم نوع از کارهای خوبی است که در نزد خداوند متعال دارای ارزش والایی می باشد.

وی به کمک به نیازمندان و افراد ضعیف را از نظر مالی یک وظیفه همگانی دانست و افزود: کمک به محرومان جامعه باید به صورت یک فرهنگ عمومی تبدیل و در جامعه اسلامی بیش از پیش نهادینه شود.

نماینده عالی دولت در بندر آستارا با بیان اینکه جشن عاطفه ها فرصتی برای کمک به نیازمندان است، تصریح کرد: این جشن به نیکوکاران سطح جامعه انگیزه می دهد که به همدردی با افراد نیازمند بشتابند.

رنجکش جشن عاطفه ها را گامی موثر در راستای نهادینه کردن فرهنگ کمک به نیازمندان و محرومان جامعه در میان دانش آموزان عنوان کرد و گفت: در جشن عاطفه ها حس نوع دوستی و مهر و محبت به نیازمندان در بین آینده سازان جامعه ایجاد می شود.

به گزارش دیار میرزا ، ۱۲ هزار پاکت در مدارس شهرستان آستارا توزیع شده تا دانش آموزان در این کار ماندگار و خداپسندانه مشارکت کنند.

لازم به ذکر است همه کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده در این جشن ها در اختیار مدارس قرار می گیرد و مدارس نیز براساس نیاز دانش آموزان آموزشگاه بین آنها توزیع می کنند و وجوه جمع آوری شده و از هر مدرسه بین دانش آموزان بی بضاعت همان مدرسه تقسیم می شود.

همچنین ۴۲۳ دانش آموز ، ۷۳ دانشجو و ۲ هزار و ۶۰۱ خانوار با چهار هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت در آستارا تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.

آستارا با ۹۱هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۷ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان درس می خوانند.

Share