خسارت ۱۷.۵ میلیارد تومانی سیل در شهرستان شفت

محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست بررسی میزان خسارات های سیل اخیر در شفت با اشاره به اینکه طغیان رودخانه ها سبب تخریب ۳ دهنه پل در روستاهای این شهرستان شد افزود: به ۳۲ واحد مسکونی و ۱۰ واحد تجاری نیز آسیب وارد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست بررسی میزان خسارات های سیل اخیر در شفت با اشاره به اینکه طغیان رودخانه ها سبب تخریب ۳ دهنه پل در روستاهای این شهرستان شد افزود: به ۳۲ واحد مسکونی و ۱۰ واحد تجاری نیز آسیب وارد شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه ۲۴ کیلومتر از خطوط انتقال برق ، ۳ کیلومتر از خطوط گاز و ۱.۵ کیلومتر از شبکه آبرسانی و بخشی از شبکه مخابراتی در جریان سیل در این شهرستان تخریب و یا آسیب دید افزود: تخریب و آب شستگی جاده ها و دیواره سازه ها از دیگر مشکلات ایجاد شده بر اثر بارش متناوب باران و طغیان رودخانه ها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رانش زمین در ۵ نقطه از ویسرود سبب مسدود شدن و اخلال در رفت و آمد ۲۵۰ خانوار این روستا و همچنین ۶۵۰ خانوار عشایری شهرستان شفت شده است افزود: مسیر گردشگری امام زاده اسحاق نیز در دونقطه دچار رانش شده است .

محسنی با اشاره به اینکه سیل سبب تخریب ۳۰ سردهنه خاکی و صدمه زدن به دیواره رودخانه ها، نهرها و سردهنه های مربوط شد افزود: بر اساس آخرین گزارش ها ، مجموع خسارات های تحمیل شده سیل در شهرستان شفت بالغ بر ۱۷.۵ میلیارد تومان است.

وی در پایان تصریح نمود: عدم لایروبی و ساماندهی رودخانه ها یکی از عوامل تشدید و وارد شدن خسارت سیل اخیر در شهرستان شفت است.

Share