تحریم برای کشور عزت‌آفرین است | پدافند غیرعامل ریشه در تاریخ اسلام دارد

نماینده ولی فقیه در گیلان، تحریم را برای کشور عزت‌آفرین خواند و بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ از تحریم‌ها نترسید، تحریم مایه رشد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با رئیس سازمان پدافند غیرعامل به همراه اعضای شورای پدافند غیرعامل گیلان با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل ریشه در تاریخ اسلام دارد اظهار کرد: بسیاری از اعمال پیامبر اکرم(ص) در جنگ‌ها و روابط اجتماعی پدافند غیرعامل بود.

وی، محکم‌کاری مؤمن در امور را پدافند غیرعامل توصیف کرد و افزود: در تمام بخش‌های زیرساختی جامعه به‌ویژه بخش‌های معنوی و تبلیغات باید پدافند غیرعامل لحاظ شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) برای مصون‌سازی نیروها در مقابل دشمن پدافند غیرعامل انجام می‌داد، خاطرنشان کرد: رسول اکرم(ص) با پدافند غیرعامل در دشمنان رعب ایجاد می‌کرد.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار پیشگیری در مسائل بهداشتی و درمانی جامعه شد و بیان کرد: اگر پدافند غیرعامل در ساختار بهداشت، درمان و سلامت جامعه عملی شود بسیار خوب است اما هنوز در امر پیشگیری این مسائل عقب هستیم.

وی، پدافند غیرعامل در حوزه سیاسی را مهم برشمرد و گفت: پدافند غیرعامل به معنای فعالیت مجاهدانه افراد در عرصه کلان کشور است بنابراین در بخش‌های اجتماعی و سیاسی باید از انسان‌های دست‌پاک و دلداده به کار استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه حکومت دینی وظیفه دارد از تمام مردم حمایت همه‌جانبه و سرسختانه داشته باشد، تصریح کرد: اکنون مقام معظم رهبری منظومه بسیار بزرگی در زمینه اجتماعی دارند و تمام آحاد جامعه در نقاط مختلف کشور یکسان دیده می‌شوند.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: مسؤولان در نظام اسلامی باید افق‌نگر و عمیق‌نگر باشند ضمن اینکه به مقوله سرعت همراه این دو موضوع توجه شود.

وی با بیان اینکه دنیای غرب در ساخت فیلم‌ها به نقش کلیسا و ترویج دین خود توجه دارد، یادآور شد: فیلم سینمایی «به وقت شام» بسیار تاثیرگذار است اما جوامع غربی این نوع فیلم‌ها را در جشنواره‌های خود راه نمی‌دهند.

امام جمعه رشت به پدافند غیرعامل در روایات اهل بیت(ع) اشاره کرد و افزود: در تمام لایه‌های زندگی فردی و اجتماعی باید پدافند غیرعامل لحاظ شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل نهادی است که به ترمیم و سالم‌سازی تمام بخش‌ها در جامعه از جمله بخش‌های جغرافیایی به‌ویژه نظامی توجه دارد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل آن است که هرگز دست نیاز به طرف دشمن دراز نکنیم.

وی ادامه داد: هر جا دست نیاز به طرف دشمن دراز کردیم عقب ماندیم بنابراین امام(ره) فرمودند؛ «از خدا می‌خواهیم ما را منزوی کند» زیرا هر جا منزوی شدیم رشد پیدا کردیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تحریم را برای کشور عزت‌آفرین خواند و بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ از تحریم‌ها نترسید، تحریم مایه رشد است اما عده‌ای از ریزش‌کنندگان گفتند؛ تحریم را جدی بگیرید.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه تحریم‌ها را باید در مقام عمل جدی گرفت اما در میدان جهانی نباید جدی بگیریم، تصریح کرد: گرانی کالا در جامعه نشان دهنده ضعف مدیریتی بعضی از مدیران است.

وی، مقام معظم رهبری را نعمت بزرگ خداوند برای ملت ایران دانست و گفت: هر قدر زمان می‌گذرد به عمق راهبردی رهبر معظم انقلاب پی می‌بریم.

امام جمعه رشت با اشاره به سخن بعضی از بزرگان دینی نسبت به مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: بزرگان دین اعلام کردند به غیر از رهبر معظم انقلاب فرد دیگری نمی‌توانست فتنه سال ۸۸ را کنترل کند بنابراین از نعمت بزرگ رهبری برخورداریم و تمام رهبران دنیا در عرصه بین‌المللی به ایشان می‌نگرند.

تمام عرصه‌های فضای سایبری را به شرط بومی بودن می‌خواهیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل نیز در دیدار مذکور گفت: نپذیرفتن کفار در تمام عرصه‌ها را در پدافند غیرعامل دنبال می‌کنیم.

سردار غلامرضا جلالی، بومی‌سازی را رویکرد اصلی در پدافند غیرعامل عنوان کرد و افزود: تمام عرصه‌های فضای سایبری را می‌خواهیم به شرط آن‌که بومی باشد.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل همواره از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در دولت‌های مختلف است، تصریح کرد: ملاحظه‌های دفاعی باید در زیرساخت‌های کشور رعایت شود تا بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: هشتم آبان‌ماه سال ۸۲ مقام معظم رهبری فرمان تشکیل سازمان پدافند غیرعامل را صادر کردند تا ساختاری بین دولت و ستاد مشترک به منظور تاب‌آوری بیشتر کشور ایجاد شود.

جلالی از تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در هفته پدافندغیرعامل سال جاری خبر داد و بیان کرد: پدافندغیرعامل به معنای مصون‌سازی کشور در مقابل تهدیدها محسوب می‌شود و این مسؤولیت در استان‌ها به عهده استانداران گذاشته شده است.

Share