افزایش ۹ درصدی آمار کشته‌شدگان در جاده‌های گیلان

حسین محمدپور، رئیس پلیس راه استان گیلان از افزایش ۹ درصدی آمار مرگ ناشی از تصادف در جاده‌ها خبر داد و افزود: ۶۳ درصد از مجموع آمار کشته‌ها را متعلق به موتورسیکلت و عابران پیاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس پلیس راه استان گیلان از افزایش ۹ درصدی آمار مرگ ناشی از تصادف در جاده‌ها خبر داد.

سرهنگ حسین محمدپور در حاشیه دیدار با مدیران شرکت‌های بیمه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،گفت: این دیدار در سالن جلسات قرارگاه استان برگزار شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد ۵۴۵ نفر در جاده‌های برون شهری استان بر اثر تصادفات جان باخته‌اند افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۹ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس راه استان ۶۳ درصد از مجموع آمار کشته‌ها را متعلق به موتورسیکلت و عابران پیاده دانست و خاطرنشان کرد: پلیس راه استان علاوه برانجام اقدامات سلبی و ایجابی، اقدامات متنوع و ابتکاری ازقبیل برنامه آموزش به موتورسواران در شهرستان‌های مختلف استان، اهدای کلاه ایمنی تهیه و تکثیر لوح‌فشرده آموزشی را جهت کنترل و کاهش آمار جانباختگان را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی به ویژه جلب مشارکت شرکت‌های بیمه استان در اجرای برنامه‌های آموزشی پلیس با ایجاد مشوق‌های لازم، نقش به سزایی در کاهش حوادث رانندگی استان خواهد داشت.

سرهنگ محمدپور ترویج و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کلاه‌ایمنی مستلزم مشارکت همه دستگاه‌های متولی در استان دانست و تصریح کرد: شرکت‌های بیمه می‌توانند از بستر آموزشی که پلیس راه استان فراهم کرده، نقش مشارکتی خود را را ایفا و با ایجاد مشوق های لازم از جمله اهدای کلاه ایمنی، نصب برچسب و توزیع بروشور و غیره در حوزه پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی نقش پررنگی را ایفا کنند.

Share