استفاده از ظرفیت حوزه علمیه در مدارس سما دانشگاه آزاد کشور

رضا نصیری مدیرکل فرهنگی، اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی امروز در بازدید از دبستان پسران سما واحد رشت، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با سکانداری دکتر ولایتی در یک سیر تحولی فرهنگی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رضا نصیری مدیرکل فرهنگی، اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی امروز در بازدید از دبستان پسران سما  واحد رشت، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با سکانداری دکتر ولایتی در یک سیر تحولی فرهنگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از اجزا دانشگاه خارج از این سیر تحولی نیستند افزود: ما در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی از پیش دبستان تا مقطع دکترا را داریم و بناست که مدارس نمونه علمی و مدارسی که از لحاظ جغرافیایی موقعیت خوبی دارند را در این حوزه الگوسازی کنیم.

مدیرکل فرهنگی،اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی توجه به مسایل تربیتی، دینی، هویتی و ملی را از جمله مباحث حایز اهمیت در این سیر تحول فرهنگی عنوان کرد و گفت: در این مسیر علاوه بر ظرفیت مدیران کارآزموده و مربیان تربیتی از ظرفیت حوزه علمیه نیز استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت حوزه علمیه در مدارس سما تصریح کرد: این امر علاوه بر کمک به سیر علمی مدارس موجب ارتقا در، فرهنگ، تربیت و مسایل دینی دانش آموزان مجموعه سما میشود.

نصیری با بیان اینکه سیر تحول فرهنگی در مجموعه سما همچنین موجب افزایش تمایل خانواده ها برای حضور و تحصیل فرزندانشان در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی خواهد شد، اظهار کرد: امیدواریم با این چشم اندازی که دکتر ولایتی برای دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته است مدارسی موفق و سربلند که موجب سربلندی مجموعه دانشگاه است رقم زده شود.

نصیری خاطر نشان کرد: هدف اینست که خانواده ها فرزندان خود را با خیال راحت از کلاس اول ابتدایی به مجموعه مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی بسپارند و در پایان به دست یک سری افراد کاربلد در مقطع دکترا تربیت شده طی یک نظام فکری منسجم، یک فرد کارآمد، روزآمد، اخلاق مدار، منضبط و باسواد که اداره جامعه را به دست میگیرد تحویل بگیرند.

Share