کتابفروشی‌های گیلان جزو پرفروش‌های کشور شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ۲ کتابفروشی استان در زمره پر فروش ترین های کشور در طرح تابستانه کتاب ۹۷ قرار گرفتند افزود: فروش کتاب در قالب طرح یاد شده در گیلان شش درصد فروش کل کشور را به خود اختصاص داد که کتابفروشی شهر کتاب و فرازمند، بیشترین آمار فروش را داشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: ۲ کتابفروشی استان در زمره پر فروش ترین های کشور در طرح تابستانه کتاب ۹۷ قرار گرفتند.

فیروز فاضلی افزود: فروش کتاب در قالب طرح یاد شده در گیلان شش درصد فروش کل کشور را به خود اختصاص داد که کتاب فروشی شهر کتاب و فرازمند، بیشترین آمار فروش را داشته اند.
وی بیان کرد: ۱۴ هزار و ۸۳۲ عنوان کتاب در طرح تابستانه کتاب گیلان با مبلغ سه میلیارد و ۵۸۲ میلیون ریال به فروش رسیده است.

وی ادامه داد: گیلان به لحاظ تعداد و فروش، رتبه ششم کشور را بدست آورده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، طرح های حمایتی از جمله طرح تابستانه کتاب را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی دانست و گفت: جامعه ای پیشرفت می کند که کتاب و مطالعه در زندگی مردم آن حضور مستمر داشته باشد.

فاضلی با بیان اینکه در تاریخ، تفکر همواره راهگشا بوده؛ افزود: در گذشته در مکان های مختلف به طور مثال در کفاشی ها و در بخشی از آن کتاب قرار می دادند (مکان کوچکی که کتاب می گذاشتند) یا مردمان قدیم در آستین لباس های خود کتاب قرار می دادند؛ اما متأسفانه در جامعه امروز، انسان در غربت کتاب است که آسیب پذیر می شود.

وی بیان کرد: برگزاری طرح های حمایتی از کتابفروشان به ویژه «تابستانه کتاب» به این دلیل که کتاب یا به عبارت دیگر، تفکر در زندگی انسان ها حضور همیشگی پیدا می کند؛ از اهمیت و ضرورت برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر ادامه طرح های حمایتی کتاب گفت: جامعه و نسل جوان به اجرای طرح های حمایتی از کتابفروشان بویژه «تابستانه کتاب» نیاز دارد؛ بنابراین هزینه کردن در این زمینه، سرمایه گذاری و اجرای آن ها بسیار ارزشمند است.

نهمین دوره طرح حمایتی کتاب با شعار «دانش گستری با حمایت از تالیف ایرانی» از سی ام مرداد ماه تا هشتم شهریورماه جاری همزمان با سراسر کشور و با تخفیف ١۵ تا ٢۵ درصدی و تا سقف یک میلیون ریال به اجرا درآمد. ۱۳۴ کتابفروشی در استان گیلان فعالیت دارند که ۲۰ کتابفروشی از این تعداد مجری طرح تابستانه کتاب ۹۷ بوده اند.

«کتابفروشی به وسعت ایران» (آبان ٩۴)، «عیدانه کتاب» (نوروز ٩۵)، «تابستانه کتاب» (تیر و مرداد ٩۵)، «پاییزه کتاب» (آبان و آذر ٩۵)، «عیدانه کتاب» (نوروز ٩۶)، «تابستانه کتاب» (مرداد و شهریور ٩۶)، «پاییزه کتاب» (آذر ٩۶) و «عیدانه کتاب» (نوروز ٩٧) در گیلان از طرح های ملی موفق کتاب بوده است.

Share