پروژه‌های شهرستان رشت ۳۸ درصد از پروژه‌های استان را تشکیل می‌دهد

ویشکایی با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود گفت: پروژه‌های شهرستان رشت ۳۸ درصد از پروژه های استان را تشکیل می‌دهد و آنچه در هفته دولت امسال بسیار حائز اهمیت است استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدعلی ویشکایی، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت در ششمین روز از هفته دولت با اشاره به بهره برداری از پروژه عمرانی در بخش کوچصفهان گفت: تعداد ۹۳ پروژه با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در بخش کوچصفهان در هفته دولت به بهره برداری رسید.

ویشکایی با بیان اینکه ۶ پروژه بخش کوچصفهان با حضور جمعی از مسئولان و روسای ادارات به بهره برداری رسید، افزود: این پروژه‌ها شامل اجرای طرح هادی روستاهای ایمن آباد و سده با هزینه اجریی ۹ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال، آسفالت و روکش روستای کدوسرا با هزار و ۶۵۰ میلیون ریال، افتتاح واحد پذیرایی و اقامتی شهر کوچصفهان با اعتباری بالغ بر ۸ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت به افتتاح کارخانه برنج کوبی تمام مکانیزه در روستای سده اشاره کرد و تصریح کرد: این کارخانه با اعتبار ۲ و نیم میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی احداث شده است.

پروژه‌های شهرستان رشت ۳۸ درصد از پروژه های استان را تشکیل می‌دهد

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود گفت: پروژه‌های شهرستان رشت ۳۸ درصد از پروژه های استان را تشکیل می‌دهد و آنچه در هفته دولت امسال بسیار حائز اهمیت است استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که تا کنون ۴۰ درصد از پروژه‌های شهرستان رشت با بهرمندی ظرفیت بخش خصوصی بود.

ویشکایی همچنین ادامه داد: با بهره‌برداری از پروژه‌های نام برده، مردم بخش کوچصفهان شهر رشت از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: این پروژه ها با همکاری بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری و جهاد کشاورزی به مرحله اجرای و احداث رسیدند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت اظهار داشت: امسال تعداد پروژه ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این نشان از رویه عملگرایانه در میان شوراها و دهیاران در روستاها را می‌دهد.

ویشکایی با بیان اینکه باید روستاها نیز مانند شهر از رفاه مناسبی برخوردار شوند، گفت: با فراهم کردن امکانات مناسب زندگی و ایجاد اشتغال در بین روستاییان باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر خواهیم شد.

Share