من از برگ درخت هیرکانی و آب تالاب تغدیه نمی‌کنم

اقای سالاری امید این مردم را در بدترین شرایط سخت اقتصادی ناامید نکنید. دلم برای کشاورزان به واقع میسوزد که آرزوی انها توپی شده است که پاس کاری میشود.

صدیقه خوشگفتار

آقای استاندار فهیم روزهای که حرف از ورود شما به استان گیلان بود قشر عظیمی از مردم کشاورزان استان گیلان دلهوره و استرسی در دلشان افتاده بود و زمزمه  حرف اینکه یک استاندار از جنوب کشور چه درکی از مشکلات ما کشاورزان برنج کار خواهد داشت به گوش می‌رسید. اقای سالاری شک دلهوره این کشاورزان را به یقین نرسانید و کمی هم از پایین به بالا نگاه کنید.

من به عنوان خبرنگاری که فرزند یک کشاورز هستم وقتی پای حرف کشاورزانی می‌نشینم و با انگشتان لرزان و پینه بسته خود یک به یک مشکلات عمده کشاورزی خود را می‌شمارند
اشک درچشمانم جمع میشود.

انها نداشتن منبع اب برای خود و گرفتن زمین اجاره برای کشاورزی را شانسی می دانند که اگر خشکسالی بگیرد جواب صاحبان زمین را چطور بدهند…

اقای سالاری میدانید یک کشاورز وقتی زمینش خشک میشود جانماز و قران را به آب میندازد و امیدشان فقط به خدا است. یعنی هیچ امیدی به شما مسئولین ندارند! این یعنی درد اقای استاندار!!!!!

اقای سالاری خبردارید کشاورزان به زمان ارباب رعیتی دوباره برگشته اند؟ و بخاطر وضعیت ضعیف مالی برنج های خود را پیش فروش میکنند؟
زمستان بهار تابستان برای گذراندن زندگی روزمره خود دست به گرفتن پول های میزنند که اسمش نزول است!!! آیا نتیجه این نزول ها را می‌دانید؟
آیا می‌دانید این نزول گرفتن کشاورزان از قشر ژن مثبت باعث واگذاری زمین های خود در قبال بدهی ها شده است؟

اقای سالاری استاندار فهیم گیلان و آقای مومنی زاده فرماندار اسبق فومن شما واقعا مشکلات کشاورزان را نمی‌دانید ؟ چرا سدی که امید دهنده رونق بخش کشاورزی است را بامحیط زیست مقایسه می‌کنید؟ زیست حیوانات، جانوران و گیاهان مهم تر از زیست انسان ها است ؟؟؟؟ در بدترین و سخت ترین زمان اقتصادی امید این قشر ضعیف را ناامید کرده اید.
اقای سالاری من دختر یک کشاورز هستم. من از برگ درختان جنگل هیرکانی تغدیه نمی‌کنم. من فرزند یک کشاورز هستم. من از طرف همه فرزندان کشاورز با شما صحبت میکنم. این سد حق پدران کشاورز ما است.حق من و برادرم است که فردا پا در پا پدر و مادرم راه کشاورزی را ادامه دهیم‌. آقای مومنی زاده مردم ضعیف کشاورز بلندگویی برای انتقال درد های خود ندارندو خودتان خوب می‌دانید زمانی فرماندار همین مردم بودید. اقای استاندار یکبار بیاید نامحسوس پای حرف کشاورزانی بنشینید.
اقای سالاری امید این مردم را در بدترین شرایط سخت اقتصادی ناامید نکنید. دلم برای کشاورزان به واقع میسوزد که آرزوی انها توپی شده است که پاس کاری میشود.
کمی مردم کشاورز را درک کنید.

پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

Share