سلیمانی، شهردار آستانه اشرفیه استیضاح خواهد شد

رئیس شورای اسلامی آستانه اشرفیه گفت: جلسه فوق العاده ظهر فردا (چهارشنبه هفتم شهریورماه) برگزار و عبدالرضا سلیمانی شهردار این شهر استیضاح می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، ابراهیم نجفی غروب سه شنبه در پایان جلسه غیرعلنی امروز شورای اسلامی آستانه اشرفیه با دستور جلسه استماع پاسخ شهردار این شهرستان به سوالات اعضا، در گفت وگویی افزود: با توجه به درخواست چهار نفر از اعضای شورا مبنی بر طرح سوال از شهردار، نامه مورد نظر در ۲۸ مردادماه امسال به عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه ابلاغ شد.
وی ادامه داد: پس از گذشت ۱۰ روز از ابلاغ نامه طرح سوال به شهردار، جلسه فوق با حضور تمامی اعضا برگزار و از شهردار آستانه اشرفیه خواسته شد تا به ۱۵ سوال مطرح شده پاسخ دهد.
به گفته نجفی، پس از ارائه پاسخ های شهردار ، اعضای شورا قانع نشده و با درخواست کتبی خواستار برگزاری جلسه ای فوق العاده با موضوع استیضاح شهردار شدند.
رئیس شورای اسلامی آستانه اشرفیه تخفیف قابل توجه برای تغییر کاربری و صدور پروانه ساخت به یکی از متقاضیان، نحوه اجرای طرح خیابان فردوسی، تخریب بخشی از آسفالت معابر شهر، اجرای غیر اصولی برخی طرح ها، عدم رعایت برخی آیین نامه ها در اجرای پروژه ها، عدم شفافیت در خصوص نصب تابلوهای تبلیغاتی، عدم شفافیت در نحوه واگذاری خانه روستایی پارک ساحلی به بخش خصوصی، افزایش تعرفه حق تفکیک پروانه های ساختمانی را از جمله برخی سوالات مطرح شده از سوی اعضای شورا ذکر کرد.
در جلسه غیر علنی امروز شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه ابراهیم نجفی، نرجس محمد دوست، علیرضا تربیعی و یوسف دوست جلالی از پاسخ های عبدالرضا سلیمانی، شهردار این شهر قانع نشدند.
بیست و پنجم تیرماه امسال نیز نامه ای از سوی نائب رئیس وقت شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه که حاوی ۱۴ سوال چهار نفر از اعضای شورا از شهردار بود، به او ابلاغ و خواسته شد به سوالات پاسخ دهد.
آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع است و پنج عضو شورای اسلامی دارد. عبدالرضا سلیمانی حدود سه سال است که به عنوان شهردار این شهر فعالیت دارد.

Share