دشمن به‌دنبال تغییر محتوای هیئات مذهبی است|توسل و تدبیر سه عامل سعادت انسان است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز دشمنان می‌دانند که نمی‌توانند جلسات مذهبی را تعطیل کنند به همین دلیل به دنبال تغییر محتوای آن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه دوشنبه در مراسم نخستین شب از ایام محرم در رشت اظهار داشت: وجود هیئات مذهبی یکی از برکات انقلاب است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری حضور در جلسات مذهبی را عاملی برای کسب معنویت دانست و تصریح کرد: پیامبران الهی رهبران معنوی بشریت هستند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه بشریت همواره نیازمند بهره‌مندی از آموزه‌هلی معنوی پیامبران است افزود: بسیاری از افراد تلاش می‌کردند تا مراسمات هیئات مذهبی را تعطیل کنند.

وی هیئت را یک نهاد مردمی و خودجوش دانست که تمام مردم دنیا با ادیان مختلف و در مناسبت‌های مختلف برای برگزار ی آن هزینه می‌کنند و گفت: امروز دشمنان می‌دانند که نمی‌توانند جلسات مذهبی را تعطیل کنند به همین دلیل به دنبال تغییر محتوای آن هستند.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است تا جلسات مذهبی را صرفا به جلسات توسل تبدیل کند ابراز داشت: طبق نقلی از علامه طباطبایی توکل، توسل و تدبیر سه عامل سعادت انسان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان باید برای انجام کارهایش دوراندیش کرده و هدف مشخص کند گفت: امروز هیئات مذهبی نباید فقط مجلس توسل باشد بلکه باید جلسه‌ای برای روشنگری باشد.

آیت‌الله رمضانی هیئتی را که در آن صرفا جلسه توسل است را یک مجلس رشد نکرده دانست و تصریح کرد: خروجی هیئات مذهبی باید تربیت انسان‌های اثرگذار برای جامعه باشد.

وی با تاکید بر اینکه خروجی هیئات مذهبی باید تربیت افرادی نقش‌آفرین در سطح جامعه باشد خاطرنشان کرد: افرادی که در هیئات مذهبی حضور پیدا می‌کنند باید در جامعه فعال بوده و صرفاً تماشاگر وقایع نباشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری مسئولیت‌پذیری را عامل پیشرفت جامعه بشری دانست و ابراز داشت: امروز انسان‌ها باید به دنبال برپایی قسط و عدالت اجتماعی در جهان باشند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امروز فضای مجازی برای بسیاری از افراد به یک منبع تبدیل شده است افزود: اگر ما بدون تحقیق مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود را نقل کنیم و ندانیم صحیح است یا خیر مرتکب قعل حرام شده‌ایم.

Share