از طلاق هم مالیات بر ارزش‌افزوده می‌گیرید | این نقدینگی هم کار آمریکایی‌هاست؟

مهرداد لاهوتی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان در مجلس اظهار داشت: «من به جهت رسالت ملی‌ای که برعهده دارم، با استیضاح موافق هستم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهرداد لاهوتی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان در مجلس اظهار داشت: «من به جهت رسالت ملی‌ای که برعهده دارم، با استیضاح موافق هستم.»

وی افزود: «در طول ۴۰ سال گذشته ما همه مسایل اقتصادی کشور را به دشمنی دشمنان گره زدیم. این در حالی است که رهبری همیشه دقت کردند که در نام‌گذاری سال، یک موضوع اقتصادی را انتخاب کردند.

لاهوتی با اشاره به اینکه ما مدیران دولتی را مدیران خوبی می‌دانیم، ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصاد که علیه ما اتاق جنگ تشکیل شده است، باید فرمانده جنگ مشخص شود.

وی با انتقاد از روند خصوصی‌سازی نیز گفت:کشت و صنعت مغان در زمان شما واگذار شده است. حداقل پایه مزایده از ۲۲۰۰ میلیارد تومان باید دو برابر می‌شد، اما با ۱۷۰۰ میلیارد تومان  آن را فروختید. این واگذاری به شرکتی بود که هیچ سابقه ای در این خصوص ندارد. وقتی شرکتی این‌چنینی این معامله را انجام می دهد، تاراج است، واگذاری نیست.

نماینده لنگرود اظهار کرد: شما تورم نقطه به نقطه را می‌بینید که از شهریور ۹۶ تا سال ۹۷ حدود ۹.۴ درصد است این بدان معناست که تورم تا پایان سال باید به ۶۰ درصد برسد.

لاهوتی گفت: این انصاف است؟ نرخ ارز در ۱۳ شهریور ۹۶ حدود ۳ هزار و ۸۸۸ تومان بود اما دیروز بیش از ۱۰ هزار تومان بود، یعنی در یک‌سال ۱۷۰ درصد رشد اتفاق افتاده است. دقت کنید این فشار به مردم می‌آید.

این نماینده با تاکید بر اینکه بی‌ثباتی در بازار ارز در حال افزایش است، اضافه کرد:  اکثر پیمانکاران از شرکت در مناقصات منصرف شدند. نقدینگی در شروع دولت ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بود، اما در شرایط کنونی یک‌هزار و هفتصد هزار میلیارد تومان است. این نقدینگی هم کار آمریکایی‌هاست؟

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شما در نرخ سود بانکی و نرخ ارز دستوری عمل کردید. از فروردین تا تیرماه امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان مابه التفاوت نرخ ارز به جیب افرادی ریخته شد که ثبت‌سفارش کردند، اما واردات انجام ندادند.

لاهوتی گفت: ۱۸۰ میلیون دلار در یکی از استان‌های غربی کشور ثبت‌سفارش شده و با هماهنگی با صرافی‌های داخل کشور و صرافی‌های ترکیه وارداتی صورت نگرفته است. دولت اعتقاد دارد که قاچاق را از ۲۵ به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسانده، اما من این آمار را قبول ندارم، قاچاق کالا ۲۰ میلیارد دلار است.  از ۶۸۰۰ دستگاه خودرویی که گفتند سایت را هک کردند و وارد کشور شد ، ۱۹۰۰ دستگاه  در داخل گمرک ترخیص شده است. آیا گمرک زیر نظر شما نیست؟

نماینده لنگرود تصریح کرد: مالیات راهی است که همه ما به آن اعتقاد داریم، اما مالیات بر ارزش افزوده به طور مضاعف وصول می‌شود و از یک کالا چند بار وصول می‌شود. شما از طلاق مالیات بر ارزش افزوده می‌گیرید. شما وزیر اقتصاد هستید!

Share