آغاز اجرای پروژه ریلی بندر انزلی منوط به تکمیل مطالعات نهایی است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت:‌ آغاز اجرای پروژه ریلی بندرانزلی را منوط به تکمیل مطالعات نهایی مشاوران دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد راستاد اظهار داشت:‌ عملیات اجرایی دسترسی بندرانزلی به پس کرانه از طریق خط ریلی پس از انجام و تکمیل مطالعات مقدماتی و تکمیلی آن توسط مشاوران،‌ تا قبل از پایان امسال به مرحله اجرا در می‌آید.

تسنیم نوشت: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور عنوان کرد: ارزیابی دقیق پیرامون گزینه‌های ایجاد دسترسی ریلی بندرانزلی از جمله مهم‌ترین رئوس برنامه‌هایی است که در جریان سفر بنده و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

راستاد با بیان اینکه مشاوران طرح‌، گزینه‌های مختلف اجرای پروژه ریلی بندرانزلی را تشریح کرده‌اند افزود:‌ در حال حاضر نتایج مطالعات برنامه‌ریزی ارزش که توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای پروژه ریلی بندرانزلی در حال انجام است به سمع شرکت ساخت و توسعه رسید.

وی از اعلام نهایی نتیجه مطالعات برنامه‌ریزی ارزش پروژه ریلی بندرانزلی تا پایان مهرماه خبر داد و ابراز داشت:‌ پس از تکمیل نهایی این گزارشات،‌ مشخص می‌شود که چه گزینه‌ای به‌عنوان گزینه ارجح برای اتصال ریلی بندرانزلی باید توسط شرکت مجری طرح انتخاب و اجرا شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور آغاز اجرای پروژه ریلی بندرانزلی را منوط به تکمیل مطالعات نهایی مشاوران دانست و بیان داشت:‌ عملیات اجرایی دسترسی بندرانزلی به پس‌کرانه از طریق راه‌آهن،‌ پس از پایان این مرحله،‌ تا قبل از پایان امسال آغاز می‌شود.

راستاد با اظهار امیدواری از تحقق پیش‌بینی‌های انجام شده در مسیر اجرای پروژه ریلی بندرانزلی تصریح کرد:‌ تلاش داریم با مهیا کردن شرایط و پس از انتخاب پیمانکار مجری طرح و تخصیص منابع و اعتبارات مورد نیاز،‌ عملیات اجرایی پروژه راه آهن بندرانزلی هر چه سریع‌تر آغاز شود.

وی ایجاد رقابت‌‌پذیری در بنادر تجاری کشور را بدون اتصال ریلی بنادر به قسمت‌های مختلف حمل و نقل غیرممکن اعلام کرد و اظهار داشت:‌ با توجه به محدودیت پس‌کرانه‌ای بندرانزلی، استفاده از حمل و نقل چند وجهی ‌و اتصال آن به شبکه ریلی بسیار ضروری است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در بندرانزلی را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که می‌تواند در مسیر بهره‌برداری از پتانسیل‌های بالقوه بندرانزلی بسیار مؤثر واقع شود توسعه حمل و نقل ریلی است.

در جریان سفر‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور از برج کنترل ترافیک دریایی(Vts)، موج‌شکن غربی و مبلمان شهری آن، پایانه مسافربری دریایی، محوطه بندری و پروژه‌‌های در حال ساخت مجتمع بندری انزلی بازدید به‌عمل آمد.

Share