پیش بینی وضعیت آب و هوای گیلان طی روزهای آینده

محمد دادرس، سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، وزش باد، رعدوبرق و رگبار باران از ۳۶ ساعت آینده در گیلان خبر داد و افزود: مردم در زمان وقوع رعدوبرق از استقرار در مزارع برنج و نواحی مرتفع، به‌ویژه باغات چای خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار توده هوای خنک و گذر جریانات کم‌وبیش ناپایدار از ۳۶ ساعت آینده در گیلان است.

وی با اشاره به اینکه هوای گیلان خنک خواهد شد افزود: در ۳۶ ساعت آینده با عبور جریانات کم‌وبیش ناپایدار در بعضی از نقاط استان و در بعضی از ساعات افزایش ابر، مه‌آلود بودن هوا، رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با اشاره به کاهش نسبی دما در گیلان گفت: از اواخر وقت پنج‌شنبه با ورود سامانه بارشی و فعالیت آن در روزهای جمعه و شنبه، آسمان گیلان همراه با بارندگی، وزش باد، رعدوبرق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با بیان اینکه شالی‌کاران محصول برنج خود را برداشت کنند گفت: مردم در زمان وقوع رعدوبرق از استقرار در مزارع برنج و نواحی مرتفع، به‌ویژه باغات چای خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای انجام فعالیت‌های دریایی و شنا نامناسب است بیان کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را جهت به حداقل رساندن خسارت در شالیزارها به عمل آوردند.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، سازمان آب و منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، شرکت برق منطقه‌ای و توزیع برق، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی می‌شود گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر می‌شود.

Share